Єпархія Пресвятої родини в Лондоні переходить на григоріанський календар

10 червня 2023

Українська католицька єпархія Пресвятої родини з осідком у Лондоні з 1 вересня 2023 року (початок Індикту, тобто Нового літургійного року) переходить на григоріанський календар.

Єпархія Пресвятої родини в Лондоні переходить на григоріанський календар

У Декреті про календарну реформу владика Кеннет Новаківський зазначає, що це рішення було прийнято, «піклуючись про духовний розвиток, добро Божого люду Української Католицької Єпapxiї Пресвятої Родини в Лондоні та задля поглиблення церковної єдності з Українською Греко-Католицькою Церквою в Україні, яка проголосила перехід Літургійного календаря на новий стиль з 1 вересня 2023 року, та загалом із церковними спільнотами нашої Церкви на поселеннях».

В документі також згадано, що перш, ніж прийняти рішення про календарну реформу, єпископ заслухав думку священнослужителів та мирян. «Ми здійснили це для Божої слави та добра повіреного нашій пастирській опіці люду Божого», — йдеться в документі.

З нагоди проведення календарної реформи владика Кеннет Новаківський звернувся до духовенства і вірних єпархії з Пастирським листом, в якому аргументував своє рішення і закликав священників приготувати належним чином вірних до цієї зміни.

Нагадуємо, слідом за рішенням УГКЦ в Україні провести календарну реформу, оприлюдненим 6 лютого 2023 року Блаженнішим Святославом, про перехід на новий стиль повністю або частково повідомила також УГКЦ у Польщі, Казахстані та Центральній Азії, Австралії та країнах Океанії, а також у Німеччині та Скандинавії.

Ще раніше на григоріанський календар перейшов і Апостольський екзархат в Італії, а також поступово всі парафії Єпархії Святого Володимира з осідком у Парижі.