Дзвін архикатедри Тернополя закликатиме до молитви за відвернення пошесті коронавірусу

19 березня 2020

Через пандемічну ситуацію поширення коронавірусу COVID-19, що викликає занепокоєння в усьому світі, з благословення архиєпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського Василя Семенюка, під час карантину в Тернополі священнослужителі архикатедрального собору щоденно молитимуться молебень за оздоровлення недужих, за всіх медичних працівників та відвернення загрози поширення інфекції.

Про початок молитви сповіщатиме дзвін собору.

Молитва відбуватиметься щоденно, о 13.00, напередодні вже традиційної молитви Хресної дороги за мир в Україні. Храм залишається відчинений для молитви та участі вірних в усіх богослужіннях, які відбуваються за графіком. Однак є можливість долучитися до молитви за посередництвом засобів комунікації, адже богослужіння з храму транслюються також на Ютуб-каналі архикатедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці.

Окрім того, ще 12 березня 2020 року архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Василій Семенюк звернувся до духовенства і вірних архиєпархії з рекомендаціями, які слід взяти до уваги у період поширення коронавірусної інфекції COVID-19.

«Звертаюся до вас через пандемічну ситуацію поширення вірусу COVID-19, що викликає занепокоєння у цілому світі. Пам’ятаймо, що християнин є тим, хто найменше піддається паніці, оскільки свідомий, що людське життя протікає не у координатах випадковостей, а у просторі волі Божої, позначеної Його присутністю, Його опікою та Його любов’ю. Наш Господь Ісус Христос навчав своїх учнів словами: „Хіба п’ять горобців не продаються за два шаги? А ні один з них не забутий у Бога. Ба навіть і волосся на голові у вас все пораховане. Не бійтеся…“ (Лк. 12, 6–7)», — йдеться у Зверненні архиєпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського до вірних та деховенства.

Відтак владика Василій закликав до постійної молитви за відвернення пандемії, зцілення хворих та витривалість медичного персоналу у цей непростий час. «Оскільки є імовірність поширення цієї інфекції в Україні, закликаю усіх бути пильними та відповідальними, дотримуватися розпоряджень та рекомендацій державної та місцевої влади і санітарних служб. Найдієвішим засобом протистояння гріху та його наслідку — хворобі є молитва. Поручаю у всіх парафіях архиєпархії у цей період після богослужінь спільно молитися 3 рази „Отче наш…“ та 3 рази „Богородице Діво…“ за відвернення загрози поширення інфекції та видужання хворих. Уповаючи на Боже милосердя, заохочуємо бути пильними, відповідальними та докладати власних зусиль».

Наприкінці, у Зверненні владики Василія Семенюка подані рекомендації щодо церковних практик для духовенства та вірних, зокрема утримання від цілування ікон, збереження давньої практики прийняття Святого Причастя, не дотикаючись ложечки устами, із любові до ближнього звільнення від обов’язку відвідувати храм у неділю і свята для осіб, які відчувають симптоми недуги, заклик користування онлайн-трансляціями богослужінь і т. д.

За матеріалами Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ