Двадцять два роки тому Україну відвідав папа Іван Павло ІІ

23 червня 2023

22 роки тому папа Іван Павло ІІ приїхав в Україну. У межах свого душпастирського візиту він відвідав Київ і Львів.

Двадцять два роки тому Україну відвідав папа Іван Павло ІІ

«Візит Папи Івана Павла ІІ був подією, яка надала більшої суб’єктності Україні як державі за часів президента Кучми. Цей візит, по-перше, дуже серйозно готувався, а з іншого боку, як на мене, він виставив певні критерії оцінювання успішності всіх інших наступних папських візитів», — про значення візиту розповів Блаженніший Святослав. Нагодою для висловлювання стало інтерв’ю для інформаційного агентства «Главком», як повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Глава УГКЦ пригадав, що в часі візиту Папи він був віцеректором Львівської духовної семінарії. «Ми з командою були напряму задіяні в підготовці візиту. Так само я пам’ятаю, як ми працювали над різними документами, логістикою, над приготуванням всіх Літургій і у Києві, і у Львові. Навіть пригадую, що я коментував візит Папи на телебаченні і радіо… Слово Папи до молоді, мабуть, назавжди лишиться такою золотою сторінкою розбудови нашої незалежної держави», — зазначив Блаженніший Святослав.

Сам візит Престоятель УГКЦ назвав епохальною подією. «Очевидно, ми хочемо, щоби наступні візити не були нижчого рівня», — зазначив Глава Церкви, говорячи про можливий візит в Україну Папи Франциска. Вже упродовж кількох років цей візит готується і планується: «Мені особисто Папа сказав, що хоче приїхати до України. Але ми бачимо, що папське бажання потрапляє щоразу в інший контекст».