Дух Воскреслого Спасителя живе в нашому народі: владика Богдан Дзюрах склав подяку захисникам Вітчизни у Центральному військовому госпіталі

18 квітня 2020

18 квітня 2020 року, напередодні світлого празника Воскресіння Христового, владика Богдан Дзюрах відвідав військовослужбовців. У Головному військовому клінічному госпіталі м. Києва. Секретар Синоду Єпископів УГКЦ склав привітання від імені Блаженнішого Святослава, Отця і Глави УГКЦ, усім захисникам нашої Вітчизни, які перебувають на реабілітації та лікуванні.

Участь у зустрічі окрім владики Богдана Дзюраха, Секретаря Синоду Єпископів УГКЦ, взяли його заступник о. Андрій Хім’як, с. Партенія Куць, СНДМ, та о. Віталій Воєца, військово-медичний капелан госпіталю. Зі сторони військового госпіталю гостей привітали полковник Олександр Віталійович Циц, заступник начальника Національного військового-медичного клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь» з медичної частини та полковник Геннадій Борисович Пєров, заступник начальника з морально-психологічного забезпечення.

Як зазначив о. Віталій Воєца на своїй фейсбук-сторінці: «Після спілкування відбулася молитва на освячення пасок, яєць та м’ясних страв, які будуть передані нашим Захисникам, що перебувають тут на лікуванні та реабілітації».

Дух Воскреслого Спасителя живе в нашому народі

«Дух Воскреслого Спасителя живе в нашому народі», — розпочав своє привітальне слово владика Богдан: «Свідчень цього є дуже багато: готовність захищати і вмирати за цінності свободи, гідності, добра, як це було 6 років тому на Майдані (пам’ятаю, як один старший вже активіст вигукував на барикадах, коли вже трапилися перші жертви на Майдані: „Смерті немає, бо смерть переміг Ісус Христос. Я цього раніше так не розумів, я це збагнув тут, на Майдані“); численні гуманітарні і благодійні акції, якими громадянське суспільство самоорганізовується, щоб оперативно відповідати на різного роду виклики і кризи; як продовження цього — небувалий дотепер розквіт волонтерського руху; нарешті, але не в останню чергу — подиву гідна жертовність наших медиків і захисників».

Два фронти — військовий та медичний

Відтак єпископ, підкресливши, що Воскресіння Христове це свято перемоги любові над ненавистю, життя над смертю, зауважив, що у цьому госпіталі, перетинаються два фронти, на яких відбувається баталія, змагання за людське життя. «Перший фронт це — військовий, де наші захисники вірно захищають мир і спокій в Україні і не раз платять за це високу ціну, — саме вчора прибув до цього госпіталю новий „борт“ з нашими пораненими захисниками; а другий фронт — це фронт медичний, де наші лікарі з не меншою посвятою і жертовністю рятують життя, відновлюють здоров’я своїх ближніх», — сказав архиєрей.

Подякувати за служіння, запевнити у молитвах та розділити Пасхальну радість

Відтак проповідник розповів про мету візиту, підкресливши, що представники УГКЦ прийшли сюди, щоб виявити свою вдячність та поділитися великодньою радістю і пасхальними дарами до святкового столу. «Робимо це як вияв нашої віри в Бога, Який є Любов’ю, і як знак присутності в нас і між нами Воскреслого Спасителя, Який сказав: „З того усі пізнають, що ви — мої учні, коли матимете любов між собою“, — сказав вл. Богдан.

«То ж хочемо сьогодні усім вам, тут присутнім, а у вашій особі — нашим воїнам, захисникам, лікарям, усьому медичному і обслуговуючому персоналу цього Госпіталю щиро подякувати за ваше служіння, запевнити вас про наші молитви і розділити з вами пасхальну радість і надію, яку приносить нам Христос Воскреслий», — продовжив своє привітальне слово єпископ.

Наприкінці, Секретар Синоду Єпископів склав усім присутнім сердечні побажання на ці Великодні свята: «Від душі бажаємо усім вам Божого благословення, сили духа і здоров’я тіла, твердої віри в перемогу над агресором, а ця перемога нехай стане нашою участю у перемозі Спасителя над силами зла, темряви і гріха. Радісних Вам свят і миру для нашої Богом береженої батьківщини!»

«Воскрес Христос — воскресне й Україна»

У коментарі прес-службі Секретаріату Синоду Єпископів владика розповів, що «у період національно-визвольних змагань минулого століття було серед наших захисників дуже популярне гасло: „Воскрес Христос — воскресне й Україна!“. Цим гаслом наші воїни виражали своє переконання, свою віру у те, що Воскреслий Христос є джерелом надії для нашого народу і запорукою відродження і зміцнення української державності. Сьогодні, вітаючи наших захисників і медиків з Воскресінням Христовим, та ділячись із ними цим пасхальним почастунком, ми від душі бажаємо, щоб вони, скріпивши свої тіла скріпилися також у вірі в те, що остаточне слово в історії — їхній особистій і нашій всеукраїнській матимуть не сили темряви і зла, а Господь Бог, Христос Воскреслий».

Натомість, капелан Госпіталю отець Віталій Воєца висловив слова вдячності усім організаторам цього святкування: «Щиру подяку за організацію цього свята для наших воїнів і тим, хто ними опікується, складаємо владиці Богдану Дзюраху, о. Андрію Хім’яку, сестрам служебницям, парафіянам парафії Свв. Володимира і Ольги УГКЦ в Чикаго та усім, хто долучився в різний спосіб!»