«Дорогою до себе»: Дорогою смерті і життя — роздуми отця Сергія Гончарова

27 квітня 2021

У шостому випуску проєкту «Дорогою до себе» отець Сергій Гончаров, редемпторист, духівник УКУ поведе вас у місце, де найчастіше задумуєшся над життям і смертю. Саме на кладовищі ми бачимо свідків різних історій — добрих і поганих, праведних і грішних.

«Дорогою до себе»: Дорогою смерті і життя — роздуми отця Сергія Гончарова

«Гріх торкається кожної людини і те, що вона помирає є його наслідком. Що нам робити зі смертю? Здається, це шлях суцільного знищення. Але скажу вам, що смерть можна подолати смертю. Цю тавтологію ми не раз чуємо під час святкування Великодня. Саме смерть Ісуса Христа, як того, Хто був непідвладний гріхові, змогла визволити людство. Через хрещення ми доторкаємося до смерті Сина Божого з вірою, що в цьому обряді помирає грішна людина. Власне через хрещення ми наслідуємо вічне життя і Воскресіння», — пояснює отець Сергій Гончаров.

Однак, впродовж цілого нашого життя ми повертаємося до гріхів через злі думки, осудження, лінивство… Що нам робити? Як знову доторкнутися до таїнства смерті і Воскресіння? Де віднайти шлях навернення та що робити, коли ти з нього зійшов? — Священник розповідає у відео.

З кожним кроком ми наближаємось до тріумфальної у християнстві події Воскресіння Христового. Через проєкт «Дорогою до себе» з Деканатом душпастирських справ УКУ крокцмо цією дорогою разом!

Дивіться також попередні відео проєкту:

Що спільного між прощенням, зламаною рукою та довірою? — розповідає духівник УКУ о. Ігор Пецюх

Великий поклін — зануритися в себе, аби вийти до світла — роздуми від викладача грецького та церковнослов’янського літургійного співу, протопслата УКУ Андрія Шкраб’юка

Піст і наші екозвички — досвід Наталії Субботіної, випускниці Школи права УКУ. Впорядкувавши свої екозвички, вона переконана, що стриманість у малому допоможе людині перейти до послуху у чомусь більшому.

Якою є вага посту? Звідки береться «ожиріння» душі та як правильно постити? — розповідає менеджер з комунікацій Деканату студентського життя УКУ Михайло Квасюк.

Супермаркет життя: яка ціль нашого вибору? У четвертому відео проєкту «Дорогою до себе» богослов, викладач УКУ Максим Тимо роздумує про те, як правильно постити у «супермаркеті життя»

Як отримати свободу від сучасних ліліпутів? — роздуми Галини Пастушук, літературознавиці, доцентки кафедри богослов’я УКУ.

За матеріалами Українського католицького університету