До Зарваниці на прощу вирушила найчисельніша група паломників

12 липня 2019

Сьогодні, 12 липня, найчисельніша група паломників, яка за 2 дні подолає пішки 54 кілометри маршруту Тернопіль-Струсів-Зарваниця, вирушила від архикатедрального собору Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії м. Тернополя. Благословив паломників та окропив святою водою єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський Теодор Мартинюк.

До Зарваниці на прощу вирушила найчисельніша група паломників

«Нехай оце паломництво стане для кожного із нас шляхом до кращого життя, до кращого майбутнього, — зазначив владика Теодор, — щоб кожен із нас отримав від Господа щось особливого. Цьогорічна проща присвячена 30-літтю виходу Української Греко-Католицької Церкви із підпілля. Сотні тисяч наших попередників у вірі прямували до Зарваниці не так як ми. Вони не мали можливості іти до Зарваниці такою великою родиною. Однак, ніколи Завраниця не була без прочан. В найтяжчі часи там збиралися наші батьки, наші дідусі і бабусі. Ми хочемо іти їхніми слідами та мати таку віру, як вони мали».

В дорозі вірні моляться за мир в Україні. За словами організаторів сформовано 28 груп, кожна з яких налічує близько 30 осіб. Вже на виході з міста та у селищі Велика Березовиця до колони долучилися ще декілька десятків паломників. Станом на 10:00 год. колона налічує близько 1000 прочан.

Очолює пішу ходу голова Комісії у справах молоді о. Орест Павліський та священники архиєпархії, які провадитимуть молитвою та сповідатимуть людей в дорозі. Оргкомітет подбав про умови для паломників: харчування та нічліг. Супроводжує колону карета швидкої допомоги та міліція. Прочани прибудуть у Зарваницю в суботу, після обіду (13 липня).

До слова, на Загальнонаціональну прощу до Зарваниці прибудуть члени Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, високодостойні гості та Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ. Традиційно відбудеться багатотисячний похід зі свічками від парафіяльної церкви до чудотворного місця, де єпископи, священники та вірні молитимуться Молебень до Богородиці та проситимуть у Матері Божої заступництва для українського народу та миру. Патріарх Святослав зустрінеться із молоддю о 16:00 год., 13 липня. Проти ночі 14 липня молодь чекає духовно-мистецька програма на співочому полі Зарваниці.

За матеріалами Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ