Для родин загиблих захисників України провели спільну молитву та екскурсію Святоюрським пагорбом у Львові

28 серпня 2024

У вівторок, 27 серпня 2024 року, родини загиблих захисників Новояворівської ОТГ відвідали Святоюрську гору. Рідні Героїв мали нагоду пройти екскурсію комплексом Святого Юра, зустрітися з владикою Володимиром Груцою, помолитися Молебень до Пресвятої Богородиці, а також відвідати Святоюрську кав’ярню, Митрополичі сади, а на завершення спільно помолитися Ісусову молитву в архикатедрі.

Як повідомляє пресслужба Львівської архиєпархії УГКЦ, екскурсію Святоюрським комплексом для гостей провів протодиякон Назарій Ярунів.

Під час екскурсії протодиякон ознайомив гостей з історією Архикатедрального собору Святого Юра та Митрополичих палат. Розповів чимало цікавих фактів з історії Української Греко-Католицької Церкви, починаючи від Київської ідентичності Церкви, перших митрополитів, сходження на митрополичий престол праведного Андрея Шептицького, продовжуючи буремними часами ліквідації Церкви у 1946 році, багатолітнім досвідом заслання патріарха Йосифа Сліпого та її остаточного відродження спершу у Римі, а згодом у Львові до моменту перенесення осідку Глави Церкви до Києва та освячення Патріаршого собору Воскресіння Христового.

Відтак Молебень до Пресвятої Богородиці звершив владика Володимир Груца, єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ.

Опісля спільної молитви архиєрей привітав родини захисників і захисниць, а також звернувся з духовним словом, в якому скерував їх погляд на постать Пресвятої Богородиці. Проповідник закликав їх у своїх серцях берегти пам’ять про Її материнську присутність у житті кожного з нас.

«Ми не будемо шукати штучні слова потіхи. Але людина прагне відчути, що хтось є поруч з нею. Щоб могти на когось опертися, взяти за руку, з ким я можу плакати та сумувати. Любов перемагає смерть. Пам’ятаймо, що Пресвята Богородиця по-материнському присутня на нашій дорозі. Бережімо це у своєму серці та у своїй пам’яті. Нехай вона нам товаришує на дорогах нашого життя», — сказав владика Володимир.

Відтак усі присутні були помировані освяченою олією.

По завершенні молитви гості відвідали Святоюрську кав’ярню, де їх пригостили піцою, Митрополичі сади, а на завершення повернулися до храму на Ісусову молитву.