«Для нас дуже важливо відновити значення недільного дня», — владика Микола Бичок

3 квітня 2024

У неділю, 31 березня, у свято Воскресіння Христового, владика Микола Бичок, єпарх Мельбурнський, очолив Архиєрейську Божественну Літургію в катедральному храмі в Мельбурні.

Богослужіння розпочалося Воскресною утренею, а відтак владика Микола у співслужінні з духовенством катедрального храму Святих апостолів Петра і Павла звершив Архиєрейську Божественну Літургію. Про це повідомляє пресслужба Мельбурнської єпархії Святих апостолів Петра і Павла.

Під час Літургії присутнє духовенство зачитало Євангеліє п’ятьма мовами: грецькою, латинською, церковнослов’янською, українською та англійською, що, як наголосив згодом у проповіді єпископ: «Є свідченням того, що чутка про Христове Воскресіння розійшлася по всьому світу, і сьогодні всі народи мають доступ до цього Божого послання, — послання, яке Бог хотів передати через Ісуса Христа, через Його смерть і на третій день Воскресіння, — людина в цьому світі не самотня, не покинута, оскільки Бог є разом із нею».

Мельбурнський єпарх пояснив вірним значення кожного дня тижня для християн, зосередивши особливу увагу на значенні неділі: «Христос Воскрес у недільний день і саме тому для християн після Його Воскресіння дуже важливим днем є свята неділя. Часто для нас неділя є немовби останнім днем тижня, який ми використовуємо для того, щоби зробити все те, що не встигли зробити в інші дні. Часто цей недільний день втрачає своє первісне значення. Але для християн неділя є першим днем і тиждень починається з неділі. Тож сьогодні для нас дуже важливо відновити значення недільного дня, тому що щонеділі, а їх є понад 50 протягом року, ми згадуємо Христове Воскресіння. Ми віддаємо честь і хвалу Христові, який прийшов у цей світ, викупив людський рід від гріха. Ось чому ми, як християни, повинні зрозуміти значення неділі — у неділю відбувається безкровна жертва, у неділю під час Літургії ми наче переходимо всю дорогу Ісуса Христа».

На завершення проповіді архиєрей закликав присутніх молитися за Україну й український народ: «Сьогодні ми єднаємося в молитві з Україною. У цей день Христового Воскресіння молимо Воскреслого Христа, щоб Він допоміг Україні, щоб якнайшвидше наблизив цей справедливий мир, де ворог буде покараний, а Україна — оправдана».

Після Літургії діти і дорослі, мали чудову нагоду поводити традиційні українські гаївки, які на подвір’ї храму організували сестри Чину святого Василія Великого.