День катехита в Одеському екзархаті: набратися сил для євангелізації

1 жовтня 2024

28–29 вересня в Одесі з благословення владики Михаїла Бубнія, екзарха Одеського, відбулися традиційні дводенні реколекції для катехитів Одеського екзархату УГКЦ, присвячені темі євангелізації «Свідчення краси любові».

День катехита в Одеському екзархаті: набратися сил для євангелізації

У заході взяли участь понад 40 катехитів з різних куточків екзархату. Реколектантом виступив о. Роман Терлецький, редактор медіацентру Апостол, шеф-редактор журналу «Слово», член НСЖУ. Про це розповідає пресслужба Одеського екзархату УГКЦ.

На початку зустрічі владика Михаїл проголосив науку про керигму та євангелізацію, детально розкривши різні аспекти християнської благовісті. Після цього голова катехитичної комісії п. Олена Пенязєва ввела присутніх у тематику реколекцій, зосередивши увагу на темі «Пастирське серце Христа». У своєму виступі вона закликала всіх наслідувати приклад Христа, першого євангелізатора, та звернула увагу на новозавітні події. Учасники реколекцій мали змогу глибше розмірковувати над тим, що спонукає віруючих до апостольської ревності.

Божественну Літургію очолив владика Михаїл у співслужінні зі священниками парафій УГКЦ м. Одеси та Одеського деканату. Відразу після Літургії відбувся Чин благословення на катехитичне служіння. Під час цього чину кожен катехит урочисто отримав з рук єпископа канонічну місію — офіційний документ, який засвідчує їхнє покликання до катехитичного служіння. Звертаючись до присутніх, владика Михаїл щиро подякував катехитам за їхню віддану та натхненну працю.

Програма реколекцій цього року була збагачена різноманітними талантами наших катехитів. Зокрема, пані Дарина Троцишин провела цікавий інтерактивний тренінг «Ми — команда», а сестра Миколая Турянська СНДМ і о. Петро Маковецький підготували зворушливу музично-поетичну зустріч у стилі Тезе, де всі присутні мали змогу зануритися в атмосферу співу та молитви.

Окрім того, у перший день реколекцій відбулася співбесіда для абітурієнтів, які бажають навчатися на катехита в Катехитично-Педагогічному Інституті Українського Католицького Університету. Співбесіду очолив владика Михаїл Бубній та голова катехитичної комісії Одеського екзархату п. Олена Пенязєва.