«Дбаймо, щоб Вознесіння нашого Спасителя для нас було зміцненням віри й утвердженням надії», — митрополит Володимир Війтишин

28 травня 2023

У четвер, 25 травня, у торжественний празник Вознесіння Господа нашого Ісуса Христа, на парафії Вознесіння Господнього, що у с. Старуня, Солотвинського протопресвітеріату, відзначили храмове свято. З цієї нагоди моління очолив архиєпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин.

На моління чисельно зібралися вірні храму, діти й молодь, гості святині, а також запрошені душпастирі, як інформує Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

Владику Володимира на подвір’ї храму із короваєм тепло вітала вся парафіяльна спільнота, зокрема діти й молодь, а парох храму — о. Василь Гоголь запросив архиєрея очолити святкові моління.

Відтак розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив митрополит Володимир, а співслужили йому о. Василь Гоголь, протопресвітер Солотвинський о. Володимир Вишнівський, а також запрошені отці Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

Що значить для нас Вознесіння Господнє?

«Сьогодні наша Церква святкує одне із 12 найбільших свят року — Вознесіння Нашого Господа Ісуса Христа на небо через 40 днів після Свого Славного Воскресіння. Наш Спаситель перебував на землі разом зі своїми учнями, приготовляючи їх до прийняття Божественної благодаті Святого Духа. Закінчивши Свій земний подвиг, який доручив Йому Отець Небесний, Ісус Христос возноситься на небо та входить в Свою славу, яку Він мав ще до створення світу», — такими словами розпочав свої роздуми проповідник.

Також архиєпископ розповів присутнім, яким чином кожен християнин може єднатися з Ісусом Христом.

«Дорогі у Христі брати та сестри, святкуючи це велике свято Вознесіння, ми маємо памʼятати, що наш Господь, який Вознісся на небо, не залишив нас сиротами, Він залишив з нами Святого Духа, який зійшов на апостолів та Божу Матір у П’ятдесятий День після Воскресіння, а також Господь нерозривно перебуває з нами у Пресвятій Євхаристії, „Я з вами до кінця віку“ (Мт. 28, 20)».

Вознесіння нашої людської природи

За словами архиєрея, Вознесіння Господнє має велике значення для людей різного часу і вміщує в собі глибокий догматичний зміст. Митрополит також зазначив, що Христос одночасно був Богом і людиною і вознісся на небо, і сів праворуч Бога Отця, тим самим возніс нашу людську природу до Божественної оселі на небо, де повинно продовжуватись наше життя.

Також владика пригадав слова апостола Павла, який говорить: «Життя ж наше на небесах, звідки чекаємо Спасителя, Господа Ісуса Христа» (Фил. 3, 20).

Насамкінець проповідник закликав вірних дбати, щоб Вознесіння нашого Спасителя для нас було зміцненням віри, утвердженням надії та зігріванням любові, адже, якщо ми будемо дбати про це, то почуємо з уст нашого Божественного Учителя: «Прийдіть наслідуйте Царство, приготоване вам від сотворення світу» (Мт. 25, 34).

Після богослужінь митрополит Володимир вручив вітальні й подячні грамоти о. Василю Гоголю, катехитам та всій парафіяльній спільноті з нагоди 10-ліття від дня освячення храму.

Подяка митрополиту за візит

Пізніше парох храму висловив вдячність архиєрею за архіпастирський візит та постійну опіку над вірними. Відтак о. Василь висловив подяку душпастирям, які завітали на празник, всім парафіянам, жертводавцям храму, які спричинилися до оновлення святині, а також українським Воїнам, які захищають нашу Батьківщину.

Урочисте свято продовжилось спільною молитвою за Україну «Боже Великий, Єдиний», відтак всіх молільників мирували з нагоди празника.

Насамкінець відбулося освячення води біля храму, відтак владика Володимир освятив хресні знамена поруч із святинею.