Черговий випуск військових капеланів відбувся у Софії Київській

27 вересня 2024

У Софії Київській 25 вересня відбулася урочиста церемонія з нагоди другого в цьому році випуску військових капеланів, що пройшли навчання в Національній академії Національної гвардії України.

Черговий випуск військових капеланів відбувся у Софії Київській

За повідомленням пресслужби Національного заповідника «Софія Київська», урочистості розпочалися із Молебню до Пресвятої Богородиці за Україну.

На заході був присутній керівник Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ владика Богдан Манишин.

Після Молебню в Софійському соборі випускники отримали сертифікати про завершення командного курсу тактичного рівня (L-1) військових капеланів Нацгвардії України. Усього навчання завершило 30 капеланів різних конфесій та релігій. Серед них — двоє священників Української Греко-Католицької Церкви, які перебувають у званні молодших лейтенантів.

Упродовж місяця вони опановували комплекс професійних знань, умінь та навичок, необхідних офіцеру тактичного рівня військової освіти і наразі готові відправитись на фронт, аби стати духовною опорою для наших військових.

Як зазначив владика Богдан Манишин, про наступний набір на навчання буде повідомлено заздалегідь. «Потреба у служінні капелана є дуже великою. Однак, специфіка служіння священника на парафії і необхідність вирушати у зону бойових дій дуже часто унеможливоюють об’єднання одного й іншого служіння», — повідомив єпископ.

«Ми дякуємо за кожного капелана, за кожного священника, який у свій час зробив вибір. Умови сьогодні виняткові і надзвичайні, тож і наші дії сьогодні мають бути надзвичайними. Я неодноразово перетинався із нашими капеланами у зоні бойових дій. Мені приємно, що вони вміють зорганізувати процес служіння і не забувають про інші ініціативи. Маю надію, що ми поступово будемо такі добрі ініціативи висвітлювати і масштабувати», — зазначив у коментарі пресслужбі Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ владика Богдан Манишин.