«Будьте готові до вічності кожної миті», — митрополит Борис Ґудзяк до студентів УКУ

25 червня 2024

«Будьте готові до вічності кожної миті. І тоді кожна мить життя буде насичена таїнством». Із такими словами звернувся до студентів та випускників Українського католицького університету владика Борис Ґудзяк, архиєпископ і митрополит Філадельфійський 22 червня 2024 року.

Понад 600 студентів приєдналися до спільноти випускників УКУ. Це ювілейний 25-й випуск Українського католицького університету. Цікаво, що саме 23 червня 1994 року Глава Української Греко-Католицької Церкви, блаженної пам’яті кардинал Мирослав Іван Любачівський підписав декрет про відновлення Львівської богословської академії, правонаступником якої став УКУ.

Перший день випускних урочистостей Українського католицького університету 22 червня 2024 року розпочався хвилиною мовчання та молитвою за усіх, хто поклав своє життя у боротьбі зі злом, Божественною Літургією. Моління очолив архиєпископ і митрополит Філадельфійський владика Борис Ґудзяк, який також здійснює служіння Президента УКУ. Про це повідомляє пресслужба Українського католицького університету на власній фейсбук-сторінці.

На початку своєї проповіді митрополит Борис згадав про тих студентів, які стали на захист своєї Батьківщини і віддали своє життя за неї. «Уже 30 наших близьких зі спільноти УКУ за ці 2,5 роки віддали своє життя — щоб ми могли зустрічатися, вчитися, працювати, народжувати дітей. Щоб наша гідність і наша свобода зберігалася. Останні болючі втрати — смерть у Харкові студентки Катехитичного-педагогічного інституту УКУ Ірини Мироненко та її 12-річної доньки Марії. Смерть на Харківському напрямку Івана Парамонова, якому не так давно вручали нагороду за моральне лідерство „Світло Справедливості“. Всі наші втрати болючі. Але у Бозі вони переможні», — ствердив він.

За словами проповідника, Український католицький університет побудований на двох М — на принципах, які показують мученики, і на покликанні тих, які є маргіналізовані. «Як іти вперед? Як наше майбутнє виглядатиме далі?» — запитав риторично єпископ.

«Від першого дня цей університет, наші викладачі, наше суспільство питає тебе і мене — чи ти любиш? Чи ви любите один одного? Сьогодні Христос питає вас — чи любите ви Його? Я бачу, як студенти УКУ і багато української молоді дорослішають через війну. Цей університет, чекаючи вас, був чи не найбільш готовою освітньою структурою до війни. Бо ми готували цей дім на наріжному камені Христа. Наші колони — мученики і маргіналізовані. Життя — не казка, це праця, бурі і негоди. Але ми у спільноті ці негоди духовно перемагаємо», — продовжив своє слово владика Борис.

Далі єпископ закликав молодь звернути увагу на тих, хто є поруч, на спільноту університету, на друзів. «Дорогі випускники, подивіться у вічі тим, хто поряд з вами. Подивіться на світло ваших душ — ми благословенні! Сьогодні ми не знаємо ДЕ і не знаємо до кінця З КИМ, але я сподіваюся, що після навчання в УКУ, ви краще знаєте ЯК. Можливо, пам’ятаєте першу нашу з вами зустріч в УКУ — парадоксально, навіть провокативно, я вам побажав, щоби навчання в цьому університеті готувало вас до вашої смерті. Ми всі помремо, але ми всі покликані жити вічно», — сказав він.

Вітаючи випускників, митрополит Борис побажав бути готовими до вічності кожної миті. Бо тоді, за його словами, кожна мить життя буде насичена таїнством. Кожна мить буде відповіддю Петра і наснагою Павла. Кожна мить буде Богом благословенна.

«Ви — діти таїнства, ви є учні учителів таїнства. Будівничі цього університету вірять у вічність і прямують до неї разом із вами. Нехай Господь породжує у ваших серцях вдячність за ці скарби, бо ви — перлини, самоцвіти. Нехай Господь вас благословить довгим життям, дітьми, служінням, плідністю, успіхами в добрі і силою духа приймати випробування і Божу волю, яка вестиме вас до правдивого щастя, душевного щастя і тихої радості», — мовив на завершення єпископ.