«Бог створив людину з любові і для любові», — владика Богдан Дзюрах

4 вересня 2024

«Церква показує людині, як вона має починати життя і як має його завершити. А в цій дорозі кожна особа має провідницю — Пречисту Діву Марію, яка покриває своїм Покровом, вказує шлях, а відтак людина відчуває її неустанне заступництво та опіку». Такими словами владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду у Німеччині та Скандинавії, звернувся до вірних у катедральному храмі Покрову Пресвятої Богородиці м. Мюнхен у XV неділю по Зісланні Святого Духа та в день початку індикту.

«Бог створив людину з любові і для любові», — владика Богдан Дзюрах

У своєму слові єпископ підкреслив, що цього дня відзначається ще дві події, а саме день Воскресіння і день Бога-Творця. І, за словами проповідника, ці події показують людині, що Бог, в якого вона вірить, є живим і поруч перебуває, а людина покликана бути вдячною за дар Божого творіння, за дар безперервного чуда, в якому перебуває, з якого черпаємо наснагу, силу здоров’я і радість. Про це пише пресслужба Апостольського екзархату у Німеччині та Скандинавії.

«Сьогодні ми отримуємо Боже слово про найбільшу заповідь — заповідь любові, яка відповідає найпотаємнішим прагненням людської природи. Бог створив людину з любові і для любові. Коли людина не любить, то в неї гасне життя, і навпаки — хто любить, той перебуває у житті. А святкувати воскресіння Христове означає святкувати перемогу Божої любові», — мовив архиєрей.

Також, звертаючи увагу вірних на подію війни в Україні, владика Богдан запевнив у силі Божої любові, яка кріпить, а відтак і врятує стражденний український народ. «Нас рятує любов і вона врятує Україну — Божа любов, яка нас кріпить, і любов наших захисників. Найбільша любов, яку людина має на цьому світі, — готовність віддати своє життя за Бога, за правду, за гідність, за своїх друзів, за свій народ, — така любов непереможна. До такої любові кожен з нас покликаний. А любов слабне, коли людина думає тільки про себе, і тоді вона буде наближатися до смерти», — сказав апостольський екзарх.

Потім проповідник поділився досвідом зустрічі з пораненим захисником України, який перебуває на лікуванні у Любеку: «Він прикутий до ліжка, але повний життя і радості, бо в його серці втілена любов», — сказав єпископ про воїна, який своїм життям боронив рідну Батьківщину.

Далі, звертаючись до присутніх людей, проповідник окреслив храм як місце вдячності для Бога, який полюбив своє творіння і тому людина має бути вдячною Богові за Його любов.

«Дай нам жити Твоєю любов’ю і дай, щоб кожен день цього року, який розпочинаємо, був наповнений любов’ю і, щоб ми жили та зростали у Твоїй любові до Тебе, Господи, та до наших ближніх!», — сказав на завершення своєї проповіді архиєрей.