«Бог обдаровує нас подарунками кожного дня»: владика Микола Бичок під час проповіді у день Cвятого Миколая

20 грудня 2022

У неділю, 18 грудня 2022 року, у катедральному храмі Святих апостолів Петра і Павла відбулося свято Святого Миколая Чудотворця.

Розпочалось святкування Архиєрейською Божественною Літургією для дітей, яку очолив владика Микола Бичок, єпарх Мельбурнський, у співслужінні о. Петра Струка, дияконів Мирослава Вонса та Едварда Кострабі, вівтарної дружини та численних вірних. Про це повідомляє пресслужба Мельбурнської єпархії Святих апостолів Петра і Павла.

Дитячі спогади про свято Миколая

У своїй проповіді єпископ поділився із дітьми та усіма вірними веселими спогадами із дитинства: «Коли я був дитиною і мав 7 років, то кожного року у день святого Миколая для мене було таємницею, які подарунки я отримаю наступного року. У це свято о 10-ій годині вечора я чекав на прихід святого Миколая, вважаючи, що було б добре його зустріти. Тож я чекав впродовж декількох годин до 1-ої ночі та після цього засинав, тому святого так і не бачив. Однак, зранку завжди знаходив подарунки чи то під подушкою, чи то біля ліжка. Наступного року я пробував робити те саме, але чекав вже більше годин — до 2-ої години ночі — та, зрештою, таки засинав, тому що був дитиною, але зранку завжди отримував подарунки. Це дуже теплі спогади, адже святий Миколай завжди був щедрий до мене. Впевнений, до вас також».

Постать християнського святого

Далі владика розповів дітям коротку історію про життя цього відомого Чудотворця: «Святий Миколай народився у ІІІ столітті у сучасній Туреччині. Він був єпископом Мир Лікійських. Одного разу він отримав від батьків великий спадок і став дуже багатим. Однак, святий ділився своїм багатством з іншими. В Україні, особливо на Заході, є традиція дарувати подарунки саме у день Святого Миколая, тому що він так робив. Ми отримуємо подарунки не вдень, а вночі, тому що св. Миколай працював саме вночі, даруючи подарунки відповідно до потреб інших».

Потім владика запевнив дітей, що після Божественної Літургії до них завітає святий Миколай із гарними дарами.

Очікування подарунків

Продовжуючи свою проповідь у контексті постаті святого Миколая та подарунків єпископ виголосив до усіх вірних: «Дорогі у Христі брати і сестри, для нас дуже важливо, те що сьогодні ми згадуємо святого Миколая. У це свято кожен із нас хоче щось отримати: увагу, тепло, добре слово чи, врешті-решт, подарунки. І навіть якщо ми є дорослі, то не означає, що ми не чекаємо на подарунки, радше навпаки. Саме тому при різних оказіях, не тільки св. Миколая, Новий рік чи Різдво, але зокрема, коли святкуємо День народження чи іменини, ми даруємо чи отримуємо подарунки, для того щоб принести радість тій чи іншій людині».

Щоб наше життя було подарунком

Єпарх Мельбурнський зауважив, що радість є найважливішою, особливо у часі Різдва: «Різдво є символом радості. У Різдві ми славимо новонародженого Дитятка: радіємо, вітаємо один одного, колядуємо, роблячи це для того, щоб примножити радість. Однак, хочу звернути вашу увагу на те, що Бог обдаровує нас подарунками кожного дня. Сьогоднішня сонячна погода, яка в Мельбурні буває нечасто, є теж даром від Бога».

Єпископ запевнив, що людина, яка вірить в Бога, у кожному дні може побачити не лише один подарунок, але навіть декілька: не тільки сонячну погоду чи гарний відпочинок, але зустріч з іншими людьми. І наголосив: «Ми маємо жити так, щоб наше життя було подарунком: приносити у життя інших людей радість, підтримувати їх у часи труднощів, допомагати їм у різних потребах. Тоді ми стаємо подарунком. Щиро заохочую вас, зокрема дітей, які сьогодні отримають подарунки, пам’ятайте ці слова: хай кожного дня ми будемо подарунком один для одного. Амінь!»

Опісля Божественної Літургії до дітей завітав святий Миколай та подарував щедрі подарунки. Дари отримали також діти, які нещодавно прибули з України. Дітвора вітала бажаного гостя радісними піснями, дякуючи за його щедрість. А ще у парафіяльному залі Патріарха Йосипа Сліпого на Різдвяному базарі можна було придбати різні види страв та тематичні сувенірні речі.