«Бог не має рук, ми є Його руками»: Львівська архиєпархія та Українська освітня платформа гостинно прийняли волонтерів з Італії
2 квітня 2022 року у стінах Львівської духовної семінарії Святого Духа відбулася зустріч представників Міжнародної асоціації вірних папського права «Спільнота папи Івана XXIII», які напередодні прибули до Львова з гуманітарною місією.
Як ми вже повідомляли, гуманітарна ініціатива згуртувала понад 100 громадських організацій Італії.
«Війна — це божевілля, вона є раком для співіснування між народами та запереченням людяності». Ані найменшого сумніву в цьому не мають представники понад 100 італійських громадських організацій, які приєдналися до ініціативи «Stop the war Now», з якою виступила асоціація «Спільнота святого Івана ХХІІІ» в контексті війни в Україні. До акції приєдналися також понад півтори тисячі приватних осіб.
«Наміром цієї ініціативи є особистою присутністю засвідчити прагнення миру», — зазначається у маніфесті гуманітарного маршу. «Ми завжди поруч з останніми, пліч-о-пліч з постраждалими, проводячи гуманітарні акції та міжнародні ініціативи солідарності. Ми не хочемо залишатися спостерігачами й відчуваємо обов’язок зробити щось особисто», — заявляють організатори.
Зі словом подяки і підтримки, а також розповідаючи про досвід волонтерського служіння Української Греко-Католицької Церкви, до італійців звернувся єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ владика Володимир Груца.
Архиєрей пригадав нещодавню зустріч в Курії Львівської архиєпархії з трьома представниками Асоціації, під час якої йшла мова про Бога і світ і не було конкретного бачення, в який спосіб можна разом допомогти суспільству. «Ми жили стереотипом, що Церква відділена від держави. Щось в тому є. Бо Церква має своє канонічне право. Держава має Конституцію. Але що таке Церква? Це — люди! Що таке Держава? Також люди! Ми знайшли такий спільний пункт дотику. Війна, яку переживаємо на згуртувала довкола служіння людині», — зазначив владика Володимир.
Відтак владика Володимир наголосив, що душпастирство Церкви є живим, не зважаючи ні на пандемію, ні на війну. «Ми маємо багато викликів. Але маємо також багато позитиву. Навіть в час війни у бункерах народжуються діти, бо життя продовжується. Молоді люди просять про Таїнство Вінчання. У болях війни народжуються християнські сім’ї», — зауважив він.
А також зазначив, що великим викликом для Церкви є численні похорони. Позаяк чимало військових повертаються до дому у домовинах. А відтак діти залишаються без батька, дружина без чоловіка, батьки без сина чи дочки.
«Людину можна вбити, але її не можна повернути в небуття. Бо життя є для того, щоб жити. Ми є свідками того, як в Україні розпинають, вбивають Ісуса Христа, але ми є також переконані, що Він тут воскресне», — переконаний владика Володимир.
Окремо єпикоп-помічник розповів про соціальне служіння у Львівській архиєпархії: «Ми не створювали окремого гуманітарного мега штабу, бо в таких умовах треба діяти спонтанно і швидко. Нема часу на зайві структури чи бюрократію. Тому що людина є зараз хвора і голодна. Нема часу проводити засідання і думати як і коли допомогти».
За його словами, практично всі храми і парафії стали центрами гуманітарного служіння. Багато людей ночують у підвалах храмів, як у сховищах, отримають їжу, харчування. Також при архикатедральному соборі Святого Юра діє гуманітарний центр для швидкого реагування на потреби людей.
«Щиро дякую усім за служіння. Бог не має рук, ми є Його руками. На завершення хотів би подати дві думки, бо незважаючи на війну: по перше, Церква служить, по-друге — життя живе», — додав владика Володимир Груца.
Вікторія Хома, піар-менеджер Української Освітньої Платформи у коментарі для пресслужби Львівської архиєпархії розповіла, що їхня благодійна організація, зокрема програма «Лідерство і служіння», у партнерстві з «Асоціацією папи Івана ХХІІІ» організували партнерський візит. Італійська делегація вирушила в Україну з благодійною місією: доставити допомогу та евакуювати людей до Італії.
За її словами, на завтра заплановано евакуацію 167 біженців. Серед них жителі Луганської області, люди з інвалідністю та жінки з дітьми з гарячих точок українських міст та сіл.
«Українська освітня платформа у час повномасштабної війни повністю трансформувала свою діяльність. Зараз ми активно допомагаємо на місцях людям у зоні бойових дій, які опинилися у гуманітарній кризі, допомагаємо з евакуацією мешканців, а також у всіх областях України облаштовуємо опорні точки у наших партнерів. Окрім цього, наша організація активно співпрацює із закордонними партнерами, які всіляко підтримують Україну зараз. Зокрема сьогодні до нас завітала італійська делегація. Вони нам передали гуманітарку: харчі, засоби гігієни. Учасники, що прибули для допомоги, ночують у спортзалі семінарії, і таким чином висловлюють свою солідарність і підтримку Україні. Також отриману правдиву інформацію про війну вони передають на своїй Батьківщині. Чимало волонтерів з Італії хочуть дізнатися, що в нас тут відбувається насправді», — розповіла працівниця Української Освітньої Платформи.
Асоціація Івана ХХІІІ гарантує евакуйованим українцям проживання у великих містах Італії: Рим, Мілан, Турин, Падуя, Болонья, та забезпечення всім необхідним для проживання, працевлаштування, навчання дітей у школах. Ба більше, українці отримають доступ до системи охорони здоров’я.
Італійським благодійникам про військову ситуацію в Україні розповіли представники міської влади, церковні діячі, дипломати та волонтери громадських ініціатив.
Довідка
«Спільнота папи Івана XXIII» є Міжнародною асоціацією вірних папського права.
Вона народилася у 1968 році з пророчої просвітницької інтуїції дона Ореста Бенці, священика з Ріміні, нині слуги Божого, який у 1950-х роках намагався зробити так, щоб підлітки та молодь пережили приємну зустріч із Христом, із життям.
Захист неповнолітніх та вразливих людей завжди перебуває у ДНК «Спільноти папи Івана XXIII».
Чин просвітництва та прийняття, який здійснює спільнота, має форму прямого спільного життя з неповнолітніми та людьми, які перебувають у різних ситуаціях соціальної нестачі, слабкості, маргіналізації. Вірна своїй місії «бути сім’єю для тих, хто її не має», «Спільнота Папи Івана XXIII» твердо прагне гарантувати кожній дитині право жити в сім’ї. З цієї причини вона надає допомогу сім’ям в сімейних будинках, освітній та житловій спільноті, повністю натхненній природною сім’єю, а також у прийомних сім’ях.
Вона також сприяє розвитку волонтерських таборів для дітей, підлітків, молоді, у тому числі інвалідів, для сприяння інклюзії та освіти «рівний рівному».
Сьогодні «Спільнота папи Івана XXIII» присутня в 43 країнах світу на 5 континентах, де для прийому, догляду та освіти неповнолітніх та вразливих людей вона може розраховувати на щільну мережу зв’язків з асоціаціями, соціальними, громадянськими та церковними.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ