«Бог дивиться поглядом милосердної любові», — владика Богдан Дзюрах у м. Кельні (Німеччина)

30 жовтня 2022

29 жовтня 2022 року у м. Кельні (Німеччина) відбулись останні передсоборові деканальні збори Апостольського екзархату для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії під назвою «Голос парафій». Під час цієї зустрічі духовенство та делегати від парафій, які попередньо брали участь у парафіяльних зборах і були делеговані на деканальні збори, представили проаналізований стан душпастирства у своїх парафіях.

Зустріч розпочалась Божественною Літургією, яку очолив апостольський екзарх для українців візантійського обряду у Німеччині та Скандинавії владика Богдан Дзюрах. «Це не тільки є ваш вклад в розвиток нашої Церкви в Німеччині та Скандинавії, але також і Божа ласка для вас особисто. Ці наші зустрічі та молитви є великим Божим даром для кожного особисто», — звернувся у своєму слові єпископ до учасників передсоборових зборів, відзначаючи заслуги тих, хто долучився до цієї справи, жертвуючи своїм часом і бажаючи творити добрі зміни для добра Церкви та людства. Про це інформує пресслужба Апостольського екзархату у Німеччині та Скандинавії.

Христос постійно кличе

Владика Богдан, роздумуючи над Євангелієм дня (Лк.5,27–32) про покликання Матея, наголосив на тому, що цей епізод євангельського тексту описує модель кожного особистого покликання і спільнотного. А відтак проповідник пригадав картину Мікеланджело Мерізі да Караваджо «Покликання апостола Матвія», говорячи про яку сказав, що «рука, яка створила людину, тепер кличе до святості, щоб сповнити Божу волю». Саме над тим, щоб розпізнати волю Господа на цих зборах, а також і сповнити її, єпископ закликав застановитися усіх учасників.

«Христос постійно був в дорозі. І цей рух був цілеспрямований, підпорядкований Божій волі», — сказав проповідник, наводячи як аргумент пророчі приклади з Писання, які засвідчують правдивість і Божу мудрість в плані спасіння людини.

«Бог дивиться поглядом милосердної любові. Божий погляд не нищить людини, він приходить як лікар. Божий погляд творить світ, очищає, відновлює і спасає його», — сказав єпископ, аналізуючи зустріч Ісуса з Матеєм.

Бути апостолами милосердя

Повертаючись до теми передсоборових зборів і Божого задуму в житті людства, владика Богдан сказав, що: «Наше покликання — бути знаком Божої присутності у світі, бути апостолами милосердя. Господь є Богом життя, а життя — це зміни у світлі Божого Слова. Ми маємо мати чіткі орієнтири в житті — Боже Слово», — мовив архиєрей, спонукаючи мирян і духовенство до свідчення своєї віри через життя у Божому Слові.

Під час деканальних зборів доповідачі-делегати презентували сильні і слабкі сторони своїх громад, а також можливості для їх розвитку, які відкриваються перед парафією в контексті суспільних змін, не оминаючи також і загрози та ризики, які є перед громадами.

Працюючи в групах, учасники зборів сформували своє бачення душпастирських потреб та ідеї для розвитку своїх парафій.

На завершення зборів учасники на чолі з єпископом помолились подячний Молебен, на якому владика Богдан подякував усім за працю та, говорячи про зустріч Марії з Єлизаветою, підкреслив важливий момент, який випливає з зустрічі людини з Богом: «Коли людина зустрічає Бога, вона починає служити ближньому. А відтак, коли ми згідно нашої віри чинимо діла милосердя, людина починає відчувати присутність Господа», — сказав на завершення єпископ, закликаючи усіх прислухатися до волі Господа та свідчити світові Божу любов.