Блаженніший Святослав розпочав свій офіційний візит до Філадельфії (США)
8 травня Блаженніший Святослав, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви, розпочав свій офіційний візит до США. Його супроводжують о. Андрій Максимович, адміністратор Патріаршої курії УГКЦ, та о. Володимир Мальчин, керівник Відділу благодійних проектів Патріаршого економату.
У міжнародному аеропорту м. Ньюарк Главу УГКЦ зустрічали владика Андрій Рабій, Апостольський адміністратор Філадельфійської архиєпархії, та д-р Ірина Іванкович, голова Релігійного товариства українців-католиків «Свята Софія» США (ТСС А).
Мета візиту Блаженнішого Святослава — участь в урочистостях з нагоди 45-ліття Товариства «Свята Софія» США, які відбуватимуться 11 травня в Українському освітньо-культурному центрі в Дженкінтаун. Головною подією святкування буде святковий бенкет, який відбудеться в суботу і розпочнеться о 18.00. Під час бенкету буде офіційно повідомлено про відновлення діяльності Патріаршого фонду. Цей фонд було відкрито у 1977 році з нагоди святкування 85-ліття з дня народження і 60-ліття священства Блаженнішого Йосифа.
У рамках візиту Глави УГКЦ до Філадельфії, у четвер, 9 травня, о 19.00 в Українському освітньо-культурному центрі у Філадельфії відбудеться презентація його книжки «Діялог лікує рани».
Нагадаємо, що сьогодні, 9 травня, о 19.00 год. в Українському освітньо-культурному центрі у Філадельфії (США) відбудеться презентація книги «Діялог лікує рани».
17 січня презентація книжки «Діялог лікує рани» відбулася у Києві. Книжка написана у жанрі інтерв’ю Предстоятеля УГКЦ редактору польського Католицького інформаційного агентства Кшиштофу Томашику.
На думку Блаженнішого Святослава, без діалогу немає справжньої людини. «Ми, християни, віримо, що Господь Бог створив людину в контексті діалогу з Ним. Людина може бути собою справжньою лише тоді, коли вона вступає в діалог. Передусім з Богом, своїм творцем. Такий діалог ми називаємо молитвою. Проте також діалог потрібен і з іншою людиною», — наголосив він.
Предстоятель УГКЦ зазначив, що саме 2019 рік повинен стати роком діалогу.
Глава УГКЦ перебуватиме у США до 13 травня.
Довідка
Товариство «Свята Софія» в Сполучених Штатах Америки заснував Блаженніший Йосиф Сліпий навесні 1974 року і особисто підібрав і назначив всіх перших членів, на чолі із д-р Романою Навроцькою. 21 квітня 1974 року Товариство — друге з черги після матірної римської «Святої Софії» — було оформлене як неприбуткова корпорація. Патріярх Йосиф покликав його до життя для підтримки та розбудови таких патріярших надбань, як: Собор Св. Софії в Римі, Український Католицький Університет і його дві на той час філії — у Вашінґтоні і Філядельфії, храм свв. Мучеників Сергія і Вакха з патріяршим двором і Музеєм, Студіон.
Товариство Св. Софія в Америці має такі специфічні завдання:
- Забезпечити матеріяльну базу Українського Католицького Університету і його філій;
- Організовувати і проводити курси, симпозіюми, семінари на теми українського богослов’я і культури;
- Досліджувати історію християнства, історію Церкви в Україні, українську мову, культуру;
- Сприяти розвитку релігійних інституцій та організацій, які зміцнюють патріярхальну структуру Української Католицької Церкви.
Товариство надавало і продовжує надавати численні стипендії для студентів богослов’я й історії Церкви, видало ряд наукових і популярних праць англійською і українською мовами, зорганізувало низку наукових конференцій та спонсорували численні публікації про українську духовість
Найвагомішим осягом Товариства є спорудження Музейно-меморіяльного комплексу Патріярха Йосифа в рідному йому селі Заздрість на Тернопільщині. Цей Комплекс став справжнім духовим центром, який відвідують тисячі паломників і туристів. При Товаристві діє Центр студій спадщини Патріярха Йосифа, який збирає та опрацьовує матеріяли, що стосуються діяльности Блаженнішого в Новому Світі.
Свою працю Товариство здійснює згідно з заповітом свого основника Блаженнішого Патріярха Йосифа. Св. Софія вірно і віддано служить Українській Католицькій Церкві і українському народові. Ця праця була б неможливою без постійної підтримки української громади Америки.
За матеріалами Департаменту інформації УГКЦПрес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ