Блаженніший Святослав до жителів Балти: «Христова стійкість навіть біль і страждання може перетворити на джерело християнської мудрості»

19 жовтня 2022

18 жовтня Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у межах душпастирського візиту на Південь України відвідав м. Балта, що на Одещині.

Главу Церкви супроводжували: екзарх Одеський владика Михайло Бубній, патріарший економ о. Любомир Яворський, особистий секретар о. Олег Олекса і редактор Католицького інформаційного агентства (Польща) Кшиштоф Томашик. Про це зазначає Департамент інформації УГКЦ.

На парафії Покрову Пресвятої Богородиці Главу УГКЦ зустрів місцевий священник о. Андрій Сирко. На молитві був присутній також о. Роман Монтецький з с. Агафіївка.

Звертаючись до парафіян і жителів Балти, Блаженніший Святослав розповів, що хотів до них завітати, адже багато чув про них — людей, які горять вірою в Бога і любов’ю до своєї Батьківщини, і їхнього мужнього пароха. «Якщо Україна має таких людей як ви тут, у Балті, — додав він, — ворог не пройде».

«Ми просимо Господа Бога, щоб дозволив нам бути справжніми. Що б ви не робили, — закликав архиєрей, — робіть завжди по-справжньому. Як ти є учень, будь справжнім учнем — вчися. Як ти є батьком чи матір’ю родини, будь справжньою мамою, справжнім батьком. Як ти є священником, будь справжнім священником. Але перш за все будьмо справжніми християнами. А християнин є тим, хто живе згідно своєї віри».

Блаженніший Святослав нагадав про важливість молитви за Україну та військовослужбовців, які її захищають: «Ми молимося живу вервицю, яка єднає. Долучіться до цієї молитви! Як приходить 20:00, зупинімося, звернімо наші очі до небес і разом помолімося за Україну».

Глава Церкви звернув увагу присутніх на продуктові набори від Патріаршої фундації «Мудра справа», які роздають на парафії: «Ви можете помітити, що там є напис, хто з наших братів і сестер поміг ці набори зібрати. Там є герб нашого Апостольського екзархату в Німеччині та Скандинавії. А такого типу допомога приходить із наших єпархій з цілого світу — з Канади, Великої Британії, Франції, особливо з Польщі».

На завершення Блаженніший Святослав зазначив, що ми бачимо перемогу України в переляканих очах ворогів, які не знають, за що їх сюди пригнали вмирати. А ми знаємо, тому що ми боремося за свободу своєї Батьківщини. «Нехай сила Божого благословення, сила Духа Святого, сила Божого слова допоможе кожному з вас віднайти стійкість у тих важких обставинах. Бо та Христова стійкість навіть біль і страждання може перетворити на джерело християнської мудрості», — наголосив Предстоятель.

Після молитви за Україну на подвір’ї храму відбулася висадка дерев.

Пригадуємо, Блаженніший Святослав здійснив душпастирський візит на південь України. 15–16 жовтня в Одесі Блаженніший Святослав зустрічався з представниками місцевої влади і волонтерами Одеської області, а також з вірними і духовенством Одеського екзархату. На парафіях Одеси Предстоятель передав внутрішньо переміщеним особам продуктові набори, сформовані Патріаршою фундацією «Мудра справа». 17 жовтня Глава Церкви відвідав Миколаїв. 17–18 жовтня Предстоятель перебував у Южноукраїнську.