Архиєпископ Мілану висловив підтримку українцям під час зустрічі з владикою Василем Тучапцем

7 вересня 2024

4 вересня під час свого візиту в Італію екзарх Харківський владика Василій Тучапець зустрівся з архиєпископом Мілану Маріо Енріко Дельпіні.

На авдієнції з Міланським архиєпископом владика Василь Тучапець насамперед подякував місцевій архидієцезії за допомогу українцям, яку здійснює Католицька Церква. Далі український єпископ сповістив єпископа Маріо Дельпіні про нещодавні обстріли цивільного населення російським агресором, які здійснила Російська Федерація уночі з 3 на 4 вересня. Розмова завершилася спільною молитвою єпископів за мир в Україні та за Боже благословення для усіх постраждалих внаслідок воєнних дій. Про це розповідає пресслужба Харківського екзархату УГКЦ.

У свою чергу, архиєпископ Мілану поділився своїми враженнями від нещодавньої зустрічі із українськими молодими хлопцями і дівчатами, які перебували в Італії на літньому таборі.

Важливо додати, що одразу після зустрічі з архиєпископом владика Василій дав також коментар італійським журналістам. Екзарх Харківський нагадав працівникам католицької преси про постійні обстріли росіянами цивільної інфраструктури та безперервну загрозу для цивільних громадян.

«Двоє наших парафіян п. Ірина Мироненко та її маленька донька Марічка трагічно загинули в ТЦ „Епіцентр“, коли намагались придбати прості побутові речі. Ірина та Марічка повинні були жити. Дванадцятирічна дівчинка Марічка мала мрію відвідати Італію, взяти участь у дитячому таборі в Комо, який організовували наші друзі-волонтери із „Фронтієрі ді Паче“. Утім, її життя відібрали. Чи це справедливо? Очевидно, що ні… Світова спільнота має зробити все, аби спинити смерті невинних українців», — заявив єпископ Василій представникам архиєпархіальних медіа Мілану.