Архиєпископ Ґаллагер застерігає від компромісів коштом України

16 червня 2022

«Ми як Церква маємо діяти заради миру, а також наголошувати на екуменічному вимірі. Більше того, маємо протистояти спокусі погодитися на компроміси щодо територіальної цілісності України», — сказав секретар зі стосунків Святого Престолу з державами, архиєпископ Пол Річард Ґаллагер.

Архиєпископ Ґаллагер застерігає від компромісів коштом України

Глава ватиканської дипломатії виступив на колоквіумі з питань міграції в Папському григоріанському університеті й розповів про ситуацію в Києві. Про це повідомляє католицький суспільно-релігійний інтернет-часопис «CREDO».

Архиєпископ Ґаллагер перебував в Україні з візитом 18–21 травня 2022 р. У своїй промові в Папському григоріанському університеті він застеріг, що не можна забувати про трагедію України та страждання мешканців держави, на яку напала росія. «Коли я був там, — сказав ієрарх, — я зазначив, що Святий Престол закликав бути на зв’язку, щоб підтримувати солідарність. Деякі країни дуже щедрі, але є небезпека, що настане втома; тому не можна думати, що проблема розв’яжеться сама», — наголосив глава ватиканської дипломатії.

«Як Церква, ми маємо діяти заради миру, а також наголошувати на екуменічному вимірі. Більше того, маємо протистояти спокусі погодитися на компроміси щодо територіальної цілісності України. Навпаки, ми маємо використати цей принцип — принцип територіальної цілісності — як засаду миру», — додав секретар зі стосунків Святого Престолу з державами. На запитання про конкретні перспективи припинення вогню архиєпископ Ґаллагер розвів руками і сказав, що його «пророцтво» — це «зима, яку ми не забудемо».