«Апостольська Столиця завжди готова вас підтримати», — архиєпископ Ґаллаґер під час зустрічі з представниками екзархату в Італії

19 червня 2024

18–19 червня в Римі проходить зустріч Апостольського екзарха в Італії владики Діонісія Ляховича з протопресвітерами деканатів екзархату та відповідальними за душпастирське і катехитичне служіння для українців в Італії. Зустріч має на меті аналіз стану та обговорення пропозицій для ще більшої активізації пасторального життя українських громад в Італії.

У межах події 18 червня представники Апостольського екзархату з робочим візитом відвідали Державний секретаріат Святого Престолу. Про це повідомили на сайті Апостольського екзархату в Італії.

Ця історична зустріч відбулася напередодні відзначення 5-річного ювілею заснування Апостольського екзархату і мала на меті висловити подяку за створення цієї церковної структури для українців візантійського обряду в Італії та представити її діяльність, з особливим акцентом на служінні українському народу під час війни. На зустрічі також був присутній о. д-р Андрій Максимович, відповідальний від Курії за зв’язки з церковними інституціями, та працівник Державного секретаріату Ватикану.

Програма зустрічі складалася з двох частин. У першій частині, присвяченій представленню душпастирських і харитативних проєктів, владика Діонісій подякував архиєпископу Едгару Пенья Паррі, керівнику секції Загальних справ Державного секретаріату, за створення Апостольського екзархату та постійну підтримку його розвитку та ініціатив. Окрема подяка була висловлена за підтримку Святим Престолом українського народу під час війни, за численні гуманітарні місії та активну участь у пошуку справедливого миру для України.

Друга частина зустрічі пройшла у відновленій бібліотеці Державного секретаріату з архиєпископом Полом Річардом Ґаллаґером, секретарем Святого Престолу у справах стосунків з державами та міжнародними організаціями. Після ознайомлення з діяльністю Апостольського екзархату архиєпископ Ґаллаґер поцікавився викликами, з якими зустрічається екзархат у пасторальній та гуманітарній сфері. Серед них було зазначено: забезпечення душпастирською опікою зростаючої кількості осіб з України, питання мобілізації священників, необхідність формації мирян для їхнього залучення до парафіяльного життя та інші.

На знак вдячності владика Діонісій подарував архиєпископу ікону Вишгородської Богородиці, Катехизм УГКЦ «Христос — наша Пасха» італійською мовою та книгу «Заради любові до свого народу. Героїчне життя Митрополита Андрея Шептицького (1865–1944)» авторства о. д-ра Августина Бабʼяка. При цьому була висловлена подяка Апостольській Столиці за щорічну можливість українським семінаристам та священникам навчатися у Папських університетах Вічного міста.

«Апостольська Столиця завжди готова вас підтримати», — підсумував архиєпископ Ґаллаґер, запевнивши представників екзархату у подальшій підтримці їхньої місії в Італії.