60 священників із різних країн світу мали нагоду розповісти Блаженнішому Святославові про душпастирство в умовах карантину

4 листопада 2021

Блаженніший Святослав, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви, і владика Степан Сус, Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, провели онлайн-зустріч зі священниками з 17 країн щодо особливостей душпастирства в умовах ковідного світу та про підготовку до Патріаршого собору на тему «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ».

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав і Голова Пасторально-міграційного відділу владика Степан Сус провели онлайн-зустріч зі священниками УГКЦ, які служать у 17 країнах світу, щодо особливостей душпастирства в умовах ковідного світу. У відеоконференції взяли участь 60 священників з Іспанії, Португалії, Австрії, Угорщини, Естонії, Литви, Латвія, Словаччини, Румунії, Ізраїлю, Греції, Кіпру, Молдови, Казахстану, Росії і Об’єднаних Арабських Еміратів, а також представники ПМВ о. Андрій Гах, о. Віталій Храбатин і о. Роман Ільницький.

На початку Блаженніший Святослав розповів про Посинодальне послання Синоду Єпископів УГКЦ, яке безпосередньо торкається священничого служіння, адже у ньому йдеться про «душпастирське навернення». З цим документом Синод підсумовує свою піврічну працю. Блаженніший поділився планами відносно майбутнього Патріаршого собору 2023 «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ. Для цього слід зробити „ревізію“ обраних і призначених соборових делегатів, бо ми хочемо почути всіх, особливо вірних, що перебувають за межами Батьківщини.

У свою чергу, священники поділились своїм досвідом служіння в умовах карантину і розповіли про особливості душпастирства в країнах їхнього перебування.

Наприкінці онлайн-зустрічі владика Степан подякував усім учасникам за можливість поспілкуватися і всіх почути та за можливість творити онлайн-спільноту у такий непростий час.

За матеріалами Пасторально-міграційного відділу УГКЦ