15 жовтня під час Літургії у храмах УГКЦ згадуватимуть дітей, які померли під час вагітності чи відразу після народження

13 жовтня 2021

Про це повідомила Голова Патріаршої Комісії у справах душпастирства охорони здоров’я с. Севастіяна Карвацька. Літургійне молитовне вшанування пам’яті дітей, які померли відразу після народження чи під час вагітності відбудеться вже вдруге.

«Згідно із постановою Вісімдесят третьої сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ від 29–30 листопада 2019 року, цьогоріч, 15 жовтня, вже вдруге на всіх Літургіях, котрі по всьому світі служитимуться цього дня в храмах Української Греко-Католицької Церкви, ми будемо згадувати дітей, котрі померли під час вагітності чи невдовзі після народження.

Згадуватимемо з подякою, адже кожен із нас насправді винен Богові вдячність за Його безцінний і прекрасний дар — людське життя, котре, навіть якщо і надзвичайно коротке, є, без жодного сумніву, аж ніяк не позбавлене тих невимовних і надзвичайних пережиттів, котре характеризує також і багатолітнє існування кожного з нас, справжніх «довгожителів» по відношенню до тих, кого дійсність смерті діткнула в короткому часі після зачаття чи відразу після народження. Згадуватимемо з подякою, тому що ці діти, наші діти, стали для нас справжньою причиною відчути себе батьками, а це значить — прийняти участь у Божому дарі батьківства, тобто стати співпричасними чудові дарування людського життя. Згадуватимемо з подякою, бо з певністю можемо говорити про те, що ці душі — світлі і чисті — моляться за нас, загрузлих у житейських турботах цього примарного світу, і виєднують нам у Бога благодаті спасіння.

Однак згадуватимемо також і з болем, бо серце батька чи матері не може бути нечулим також і до страшної дійсності земної смерті, котра вражає нас, прагнучи позбавити віри, надії і любові.

Нехай молитва цілої Христової Церкви знесеться сьогодні до Божих висот з цієї земної Голготи, на якій разом із Хрестом Ісуса стоять хрести многих, хрести кожного з нас, хрести людського роду. Нехай кожен із цих хрестів взиває до Бога з проханням про Його милосердя!»

с. Севастіяна Карвацька,
Голова Патріаршої комісії у справах душпастирства охорони здоров’я

За матеріалами Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я