100-ліття храму у с. Лопушна відзначили Архиєрейською Божественною Літургією

13 вересня 2024

8 вересня 2024 року, в день свята Різдва Пресвятої Богородиці, владика Тарас Сеньків, єпископ Стрийський, відвідав село Лопушна Бібрського деканату, де з нагоди 100-ліття храму очолив Архиєрейську Божественну Літургію.

100-ліття храму у с. Лопушна відзначили Архиєрейською Божественною Літургією

На церковному подвір’ї, за доброю традицією, єпископа зустріли діти, молодь і чисельно зібрана парафіяльна громада, гості та запрошені священнослужителі на чолі з парохом отцем Іваном Рієм, як пише пресслужба Стрийської єпархії УГКЦ.

Звертаючись до присутніх зі словом проповіді та роздумуючи над духовним змістом свята Різдва Пресвятої Богородиці, владика Тарас зазначив: «Богоматеринство Діви Марії невідклично пов’язане з історією спасіння кожної людини. Нею Бог розпочинає в історії людства здійснювати історію спасіння. Вона стала новою Євою, Матір’ю відродженого у спасительній жертві її Сина нового людства, покликаного до вічного сопричастя з Богом послухом віри, через яку отримує всі обітниці дані у Христі».

«Пречиста Діва є єдиною, в чиїй долі знаходимо відповіді на багато питань, які ставить нам життя. Це не просто якісь побожні теорії, але дуже конкретні свідчення, які у життєвих випробуваннях дарують нам спокій та силу їх гідно подолати. Жодні терпіння ніколи не були для Богородиці причиною відчаю. Навпаки, послушно та терпеливо сповняючи Божу волю, вона особливо у стражданнях під хрестом, відкрила для нас правдиве розуміння змісту життя, та ціну справжньої радості з співучасті у сповнення спасительного Божого задуму. Ії свідчення запевнює, що в цьому житті терпіння відкривають людину на отримання допомоги з неба, на втіху від Бога, на розуміння волі Божої, і вкінці ведуть до закуштування іншої радості, ніж яку дає світ — радості, яку дарує Бог», — наголосив єпископ.

Після закінчення Літургії владика Тарас виголосив «Многоліття» і привітав присутніх з ювілеєм храму, вручивши подячні грамоти жертводавцям та добродіям парафії.

У свою чергу, отець Іван Рій подякував владиці Тарасові за візит, спільну молитву та пастирське слово. На завершення відбувся обхід навколо храму, а владика Тарас окропив присутніх освяченою водою.