Проповіді та промови
«Розвиток нашої молоді — це наше майбутнє», — митрополит Борис до випускників 2019 року
Ви для нас нові, ви для нас надія! Ідіть на глибоку воду, піднімайте високо вашу чашу. Радійте, славно страждайте, і нехай мир і радість цієї учти завжди буде з вами!
Митрополит Філадельфійський Борис: «Наслідування Христа у свідченні, у мучеництві є провідною темою в житті Церкви»
Десять років тому була освячена наша церква Новомучеників УГКЦ чи як уківці кажуть «дерев’яна церква на Стрийській». Це привід зосередитися на тому наріжному камені, на якому будується Український католицький університет, який ми обрали свідомо і виважено — мучеництво, та подякувати Богові за роки благодаті. Яка радість тут служити через 10 років!
Митрополит Львівський Ігор Возьняк про початок відзначення 30-ліття виходу УГКЦ із підпілля
Вчора ми проголосили та відкрили святкування пам’яті виходу нашої Церкви з підпілля: 30-ту річницю цієї події. Багато із молодих людей, діти, які народилися після 1990-тих років, мало знають про ці події. Можливо й добре, що не знають про жорстокість радянської влади, представники якої боролися проти святої Церкви, проти віруючих людей, та заперечували існування Бога.
«Наші слабкості і гріхи не є перешкодою для Бога, щоб дарувати нам дар святості», — владика Богдан Дзюрах у Неділю усіх Святих
Таким чином, навіть наші слабкості і гріхи не є перешкодою для Бога, щоб дарувати нам дар святості. Справжнім гріхом було б не скористатися з цієї простягнутої Божої руки, яка пропонує нам спасіння, а до того ж хоче нас цією Божою десницею провадити, як батько і мати провадять улюблене дитя. Нам треба тільки не виривати своїх рук із Божої руки, триматися близько Бога, перебувати у Його любові, а віддалившись, якомога швидше повертатися до Нього через покаяння і навернення.
«Святий Дух є найбільшим даром Бога людині, а саме найвищим свідченням його любові до нас», — владика Ярослав Приріз про празник П’ятдесятниці
Празник П’ятидесятниці запрошує нас до визнання нашої віри у присутність і дію Святого Духа, до того, щоб призивати Його зішестя на нас, на Церкву і на увесь світ. Святий Дух є даром, що Христос випросив і постійно випрошує у Небесного Отця для своїх послідовників, є першим та головним даром, який Ісус здобув для нас своїм Воскресінням та Вознесінням на небо.
«Зміни неминучі. Під дією якого духа — Божого чи злого?» — владика Богдан Дзюрах у празник Пресвятої Трійці
Утішення, яке походить від Святого Духа, є довготривалим, бо воно починається у глибинах людської душі, і перемінює людину зсередини. Дія Святого Духа змінює світ не через переміну зовнішніх обставин, а через переміну людського серця. Так, як це сталося у випадку апостолів і у житті мільйонів справжніх Христових учнів. Якщо ми приймемо Святого Духа, він, може не змінить обставин, в яких нам доводиться жити, але напевно перемінить нас, перемінить наше серце, наш спосіб мислення, наш спосіб сприйняття наших ближніх і обставини нашого життя. І саме від цього починаються справжні і довготривалі переміни…
«Цього року ми хочемо пригадати часи переслідувань, щоб подякувати Богові за те, що ми витривали і за тих, які витривали», — митрополит Львівський Ігор
Звернення високопресвященного Ігоря Возьняка, архиєпископа і митрополита Львівського УГКЦ до духовенства, монашества і вірних Львівської архиєпархії у 30-ту річницю звільнення Української Греко-Католицької Церкви з-під комуністичного гніту.
Свідчення у ХХ столітті і місія в ХХІ столітті: Східні Католицькі Церкви і Вселенська Церква
Доповідь Джорджа Вайгеля, католицького богослова, філософа, бібліографа святого Папи Івана Павла ІІ, старшого співробітника Центру етики і суспільної політики у Вашингтоні (США), автора близько 20 книжок, одного із найвідоміших американських експертів із проблем зв’язку релігії із суспільним життям, виголошена у Філадельфії 2 червня 2019 року під час Тижня молитви, святкування, єдності та місії «Від серця до серця» з нагоди інтронізації сьомого архиєпископа і митрополита Філадельфійського Бориса Ґудзяка.
Делікатна природа політики: роздуми владики Петра Стасюка
З того часу як я був малим хлопчиною, я чую, що люди найбільше сперечаються про релігію та політику. Здається, це правда, але в той же час, це якось не звучить правильно.
«Школа учнівства тільки розпочинається», — владика Йосафат Мощич про Першу Сповідь та Святе Причастя
В Чернівцях з благословення преосвященного владики Йосафата Мощича відбулося Свято родин. В неділю, 9 червня, на парафії катедрального собору Успіння Пресвятої Богородиці відбувся випускний (завершальний) день катехитичної недільної школи. Окрім цього, головними героями живої парафії були діти, котрі вперше приступили до святого Таїнства Покаяння та Пресвятої Євхаристії. Ділимося кількома думками із проповіді владики Йосафата.
Інтронізація митрополита УГКЦ у Філадельфії Бориса Ґудзяка стала потужним маніфестом віри греко-католиків у Північній Америці
Інтронізаційна програма «Від серця до серця» високопреосвященного владики Бориса Ґудзяка у Філадельфійській архиєпархії та Вашингтоні з’єднала воєдино безліч паломників не лише із Північної Америки та не лише українців. Ділимося із Вами роздумами ієромонаха Луки Михайловича про значення цієї події не тільки у зовнішніх її проявах, а насамперед у духовних — «від серця до серця».
«Мати не знала, що син — єпископ»: як греко-католики Закарпаття виживали у підпіллі. Спогади
Греко-Католицька Церква перебувала в підпіллі 43 роки. Цього року віряни відзначають 30-річчя виходу церкви з підпілля. Пронести віру крізь табори, тюрми, переслідування та цькування було непросто.