Відеоматеріали
Папа: Бог прагне не коментаторів, а сердець, які приймають Його слово
Зустрічаючись з паломниками в останню неділю жовтня, Папа Франциск поділився думками про те, якими повинні бути стосунки з Божим словом, що не повинно залишатися мертвою літерою, але перемінювати серце.
Блаженніший Святослав до вірян УГКЦ в Італії: «Парафія святих мучеників Сергія і Вакха — це є Ваш дім»
В ці осінні дні 30–31 жовтня Українська парафія в Римі святкує важливий ювілей: 50 років від моменту освячення нового престолу та оновлення храму свв. Сергія і Вакха, які звершив Патріарх Йосиф Сліпий в 1971 році, повернувши Українській Греко-Католицькій Церкві перед тим втрачений древній осідок в центрі Вічного міста. З цієї нагоди пропонуємо Вашій увазі цікаве інтерв’ю з Главою УГКЦ, Блаженнішим Патріархом Святославом.
#ТижденьУГКЦ: міжцерковна конференція в Софії Київській, проголошення Главою УГКЦ важливих документів та симпозіум до 425-річчя Берестейської унії
Ось головні події, які сталися в Українській Греко-Католицькій Церкві протягом останнього тижня (23–29 жовтня 2021 року).
У пошуках церковної єдности: науковий симпозіум з нагоди 425-ої річниця Берестейської унії у Києві
«Боже провидіння приведе всіх християн до єдности, але ми не можемо просто чекати. Ми повинні робити те, що в наших силах. Подумайте про те, що нас об’єднує. Нам також потрібен союз душі, адже між «сестринськими» Церквами не повинно бути ворожнечі. Хто допоможе нам, як не ми самі? Адже саме нам зсередини найкраще видно проблеми і способи об’єднання», — сказав Апостольський нунцій в Україні, архиєпископ Вісвальдас Кульбокас, звертаючись до учасників наукового симпозіуму «Берестейське поєднання 1596 року в контексті унійних процесів минулого та пошуку сучасних моделей церковної єдности».
Владика Діонісій Ляхович здолав COVID-19 за допомогою молитви на вервиці
Дивовижним досвідом одужання через молитву владика Діонісій Ляховича поділився під час проведення молитви на вервиці у межах щоденного молитовного проєкту «Вервиця єднає».
Блаженніший Святослав на симпозіумі до 425-річчя Берестейської унії: «Хочемо запропонувати дискусію про модель єдності Церкви»
Ми як помісна Церква Київського християнства як Церква свого права як глобальна Церква несемо у собі місію і завдання, а можливо і виклик для сучасного світу Сходу і Заходу — бути тими, які проповідують, живуть і навіть помирають за ідею єдності між Церквами. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав до учасників наукового симпозіуму «Берестейське поєднання 1596 року в контексті унійних процесів минулого та пошуку сучасних моделей», який проходить сьогодні, 28 жовтня 2021 року, у приміщенні Київського центру УКУ.
Глава УГКЦ про релігійність Шевченка: «Він недарма переспівував Давидові псалми»
Припускаю, що Шевченко недарма переспівував Давидові псалми. Мабуть, він хотів, щоб Псалтир, який він, як маленький хлопчик, читав старослов’янською мовою, заговорив живою рідною мовою, щоб Боже слово українці читали рідною мовою. Про це, відповідаючи на питання про релігійність Тараса Шевченка, сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у програмі «Відкрита Церква». Програма була присвячена темі «Від Шевченка до Стуса. Поети та їх творчий спадок». Співрозмовником Глави Церкви був Дмитро Стус, генеральний директор Національного музею Тараса Шевченка в Києві.
Папа Франциск: Основою віри є не обряди та приписи, а Божа любов
Шукати живого Бога, а не релігійних гарантій, що виражаються у приписах і традиціях, заохотив вірних Папа Франциск у своїй черговій середовій катехизі, зосередженій на Посланні святого Павла до Галатів.
Анонс: У Києві пройде науковий симпозіум про Берестейське поєднання 1596 року
Інститут історії Церкви та Київський центр УКУ запрошують на науковий симпозіум «Берестейське поєднання 1596 року в контексті унійних процесів минулого та пошуку сучасних моделей церковної єдности» 28 жовтня 2021 року в Києві.
«Від Шевченка до Стуса. Поети та їх творчий спадок», — тема прямого ефіру з Блаженнішим Святославом
Про Тараса Шевченка зазвичай згадують лише у березні — з нагоди дня його народження та смерті. Ми вирішили вийти за рамки усталених традицій і поговорити про Шевченка, поезію та її вплив на історичні процеси зараз, а не в «загально прийняті» дати. Адже поезія, мистецтво та Церква — поняття, які поза часом!
Глава УГКЦ у Софії Київській: «Ми хочемо застосувати вселенські плоди екуменічного діалогу на українському рівні»
Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав взяв участь у Міжнародній конференції «Католицько-православні документи та їх рецепція в Україні», яка сьогодні, 26 жовтня, відбулася у «Будинку митрополита», що в Національному заповіднику «Софія Київська», у Києві. В рамках конференції було презентовано збірник документів католицько-православного екуменічного діалогу, перекладених українською мовою.
Глава УГКЦ до Світового конгресу українців: «Нехай Господь посилає добрі думки, людей та ресурси, щоб у новітні часи будувати український світ»
Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, звернувся у відеопривітанні до членів Світового конгресу українців з нагоди річних загальних зборів, що відбувалися 23 жовтня 2021 року в онлайн-режимі.