З’явилася українська версія сайту Шевтонського монастиря

13 липня 2019

11 липня 2019 року, в день празника святого Венедикта Нурсійського (за латинським календарем), Хрестовоздвиженський монастир у Шевтоні (Бельгія) опублікував українську версію свого інтернет-сайту.

З’явилася українська версія сайту Шевтонського монастиря

Переклад на українську мову виконано у співпраці з єпархією святого Володимира Великого в Парижі. Ця версія — спільний задум монашої спільноти, єпархіальної екуменічної комісії та служби комунікації єпархії. Сайт можна відвідати за адресою: https://www.monasteredechevetogne.com/ (клацнути на український прапорець внизу сторінки).

Відтепер українці, які цікавляться східнохристиянською духовністю, можуть рідною мовою дізнатися про історію та місію Шевтонського монастиря — однієї з колисок екуменізму в 20-му сторіччі. «З часу заснування обителі в 1925 році отцем Ламбертом Бодуеном (1873–1960), піонером екуменічного руху в Католицькій Церкві, тутешня монаша спільнота прагне бути місцем молитви, зустрічі та богословських пошуків заради християнській єдності. У літургійному плані монахи поділяються на дві групи: одна належить до західної літургійної традиції, а інша — до східної, візантійської (така практика вже була зафіксована в історії монашества)», — читаємо на сайті.

Із 2015 по лютий 2019 року в Шевтонському монастирі відбулися п’ять сесій собору єпархії святого Володимира Великого в Парижі, а також численні зустрічі духовенства та мирян єпархії. Зокрема, під час соборових засідань делегати ухвалили стратегічний душпастирський план «Христос — наша надія». Більше матеріалів про зв’язки єпархії з монастирем можна знайти за теґом Шевтонський монастир.

Владика Борис Ґудзяк, перший єпарх Паризький (2013–2019), так підсумував свій досвід сопричастя з монастирем: «Двадцять років я приїжджаю сюди вчитися молитися разом цю спадщину прекрасної Літургії. І ми покликані нести це у свої стосунки. Я є натхнений вашим свідченням».

«За останні роки стосунки між Шевтонським монастирем та єпархією під проводом владики Бориса інституціоналізувалися. Від собору до собору монахи відкривають для себе реальність Української Греко-Католицької Церкви в західній Європі та починають відчувати прихильність до неї. Існує справжнє бажання йти разом. Наше спільне завдання — долати виклики, пов’язані з цим сопричастям», — зазначив о. Томас Потт, клаустральний пріор монастиря.

На сайті монастиря можна знайти описи й фотографії монастиря та його храмів, богослужбовий календар, інформацію для паломників, а в розділі «Крамниця» — придбати богословські та літургійні видання, диски, ікони, листівки тощо. Шевтонь особливо славиться записами літургійних піснеспівів (їх можна придбати на дисках або завантажити онлайн), а також виробництвом унікального ароматичного ладану. Також, у розділі «Богослужіння» Ви знайдете прямі онлайн-трансляції Божественної Літургії, утрені, вечірні та повечір’я в візантійському обряді (використовуються церковнослов’янська, французька, грецька та інші мови).

Фото із сайту Шевтонського монастиря
За матеріалами Паризької єпархії святого Володимира Великого