«Зерно засіяне, але це тільки початок»: у Чернівцях підбили підсумки проєкту розвитку соціального служіння на парафіях

18 січня 2024

Проєкт «Розвиток соціального служіння на парафіях» від «Карітасу Чернівецької єпархії» для його 12-ти парафій-учасників був не просто видом діяльності, і не тільки місцем змагання, а майже поріднив парафіян, і вже точно — згуртував навколо спільних діл милосердя.

Тому на підсумковому єпархіальному форумі соціального служіння було все: і радість від вдалого втілення ідей, і гордість за те, що змогли, і сльози від згадок, як починали. Зростали добрі справи — і з ними росли діти парафіян, які нерідко бували разом з батьками на Школах волонтерів та Школах соціального служіння, а в когось діти навіть народжувалися разом з ідеями соціального служіння! Про це розповідає пресслужба Чернівецької єпархії УГКЦ.

Отже, представники церковних громад 12-ти парафій УГКЦ Чернівецької єпархії разом з «Карітасом» підбили підсумки своєї участі у проєкті «Розвиток соціального служіння на парафіях».

Проявляти ініціативу і брати на себе відповідальність закликав учасників Форуму владика Йосафат Мощич, «не боятися плекати мережу добрих людей», адже «зерно посіяне — але це тільки початок!»

Запрошений на єпархіальний форум отець Андрій Нагірняк, заступник Голови Відділу соціального служіння УГКЦ, відзначив активність парафій Чернівецької єпархії і особливо — високу якість підготовки поданих ними грантових заявок. Також важливим досягненням проєкту стало те, що ідеї поширювалися не лише всередині парафій, але й назовні, до громад.

«Стійкість твориться тоді, коли є взаємодія цілісних осіб чи структур, і вони спрямовані на певну ідею, співдіють з іншими ініціативами чи навіть конфесіями. Таким чином будуємо соборність України на базовому рівні», — зазначив о. Андрій Нагірняк.

Вдалий формат підсумкової зустрічі запропонував директор «Карітасу Чернівецької єпархії» о. Любомир Іваночко: ділення тим, чого навчилися, з якими викликами стикалися і як їх долали, чого очікували від «Карітасу» і чого хотіли би більше… Відповісти на ці питання насамперед собі, зафіксувати — і від цієї точки розвиватися далі. Адже «форум — не „для галочки“, а він має дати результат і подальший вплив», — зазначив о. Любомир.

Тож парафіяни і отці щиро ділилися тим, як Бог вів їхнє служіння: починали «з нуля», долали уявлення про себе як «депресивну парафію», своєю вірою змушували скептиків припинити заважати і навіть розпочати допомагати, палкістю запалювали і владу, і цілу громаду, здобували визнання, об’єднували і дітей, і дорослих. А ще всі разом дякували Богу за все натхненною колядою разом з народними артистами Оксаною Савчук та Іваном Кавацюком — дуетом «Писанка».

А найприємніше команді «Карітасу» було чути слова подяки: за те, що допомагали — і ресурсами, і добрими порадами… А головне — що вірили: Бог діє через наших парафіян, і посіяне зерно проросте!