Заява українських католицьких єпископів США щодо спроби російської анексії чотирьох областей України

1 жовтня 2022

Єпископи Української Греко-Католицької Церкви у США виступили із заявою, у якій беззастережно засудили анексію Росією чотирьох регіонів України.

українських католицьких єпископів США

щодо спроби російської анексії чотирьох областей України

Після серії псевдореферендумів президент Росії Путін, порушуючи всі принципи міжнародного права, оголосив про анексію чотирьох регіонів України. Кожен із них є приблизно розміром як штат Массачусетс, а разом вони становлять 15 % території України, де до 2014 року проживало 8,5 мільйонів українців.

Ми беззастережно засуджуємо цю ескалацію та незаконне закріплення жорстокої російської агресії та просимо всіх людей доброї волі продовжити і поглибити духовну та матеріальну солідарність із народом України.

Російський імперіалістичний колоніалізм, який супроводжується жахливими воєнними злочинами, вбивствами десятків тисяч невинних мирних мешканців і масовим знищенням сіл, селищ і міст, поневолює не лише окремих людей, але також Церкви та релігійні громади. Майбутнє парафій Православної Церкви України, Греко- та Римо-Католицької Церков, протестантських, єврейських і мусульманських та інших релігійних громад, які свідчать про правду і справедливість, під смертельною загрозою, якщо тимчасово окуповані території не будуть звільнені.

Українці, які зазнали кількох геноцидальних хвиль протягом ХХ століття, 15 мільйони смертей, спричинених світовими війнами та тоталітарними радянським і нацистським режимами не мають ілюзій щодо наслідків російської окупації. Кожного разу, коли у XVIII-му, XIX-му, ХХ-му чи ХХІ-му століттях російський режим — імперський, радянський чи путінський — анексує українську територію, життя українських католиків і українських православних придушується. Цей процес може зайняти час або ж може бути блискавичним. Результат завжди однаковий. Усі конфесії страждають разом із суспільством. Викриття російських звірств у Бучі, Ірпіні та нещодавно в Ізюмі вповні розкрило геноцидні наміри Росії. Вільний світ має обов’язок допомогти відважним українцям, які виявляють надихаючу мужність, щоб відкинути та змінити ці огидні дії державного тероризму та неоколоніальної ненажерливості.

Територія Росія охоплює 11 часових поясів. У своїх імперських обіймах вона огортає близько 120 етнічних груп і народів. Скільки ще їй потрібно? Скільки ще людських страждань спричинить її колоніалізм? Росія у 28 разів більша за Україну. З вашою допомогою вона не збільшиться на ще одну захоплену землю. Афроамериканці ніколи більше не будуть рабами. Американці та канадці не будуть колоніями Великої Британії. Алжир і Кот-д’Івуар ніколи більше не будуть колоніями Франції. Демократична Республіка Конго ніколи не буде колонією Бельгії, Мексика й Аргентина — Іспанії, а Бразилія — Португалії. 31 рік тому 90 % голосів українці вирішили, що не будуть рабами Росії. Тепер вони захищають даровану Богом свободу та гідність своїм життям.

Настав час відновити та зміцнити нашу молитви, інформаційні зусилля та матеріальну допомогу для захисту демократії та біблійної правди в Україні та світі. Ми разом з Давидом проти переважаючої сили Голіафа. Ми стоїмо із Христом Розп’ятим, який завжди був близьким до бідних і маргіналізованих. Ми із Тим, Хто став жертвою, щоб відкупити жертв гріха. Ми віримо, що сильні світу цього не залишать того, хто є жертвою, і що Божа правда переможе.

Україні, яка в 1994 році стала першою країною, що в односторонньому порядку відмовилася від свого ядерного арсеналу, сьогодні загрожує ядерною зброєю один з підписантів Будапештського меморандуму, у якому гарантована її незалежність і територіальна цілісність. Сполучені Штати Америки також давали ці гарантії. Жертовність українців, їх пророчий вибір миру вимагає нашої солідарності.

Незаперечними є миролюбна позиція і свідчення українців. Сьогодні їм потрібна допомога всього світу, щоб протистояти вторгненню. Ми закликаємо всіх людей доброї волі зробити свій внесок.

Молімося до всемилостивого Господа, підтримуймо захист невинних і щедро допомагаймо мільйонам постраждалих.

У Бозі наша надія!

† Борис Ґудзяк,