Завершилася Європейська молодіжна зустріч Тезе в Ростоку, яка відбувалася за участі владики Богдана Дзюраха

3 січня 2023

З 28 грудня 2022 року по 1 січня 2023 року на північному сході Німеччини в м. Росток відбувалась 45-та Європейська молодіжна зустріч Тезе.

Владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії, провів для молоді майстер-клас «Молитва в часах війни». У спілкуванні з молоддю єпископ говорив про присутність Бога посеред війни, як не піддаватися почуттям гніву, помсти і озлоблення, як оберігати внутрішній мир, свободу і довіру до Бога навіть серед найважчих обставин. Про це повідомляє пресслужба Апостольського екзархату у Німеччині та Скандинавії.

Зворушливим моментом для молодих людей стала присутність українського воїна, який поділився досвідом молитви на фронті: «Я багато молюся. Тут багато часу для молитви. Коли відпочиваю, коли іду, коли на посту, коли копаю. Але є моменти, коли я не можу молитись. Коли десь прилітає поруч — мозок не працює. Працюють рефлекси. Швидко впасти, притиснутися до дна окопу, пірнути в нору. І чекати, коли все це закінчиться. Більше того, в такі моменти здається, що Бога тут немає. І це недалеко від істини. Адже пекло — це не казани з гарячою смолою, а буття без Бога. А тут, на війні, є багато філіалів пекла на землі. Та навіть в такі моменти я знаю, що є люди, які моляться за нас. І в холодному світі, де так багато зла, з’являється простір для чуда. Воно завжди можливе, коли ми впускаємо Бога у свою душу і в своє життя», — ділиться досвідом молитви з учасниками зустрічі Тезе захисник України.

Молячись в останній день року, що минає, з молоддю Літургію, владика Богдан зазначив, що це був найважчий і найстрашніший рік — рік відкритої агресії росії проти України. В своєму слові архиєрей, беручи до уваги події війни в Україні, закликав присутніх скласти свою молитовну вдячність усім, хто проявив солідарність з українським народом і підтримує його у боротьбі з агресором, а насамперед — Богові. «Ми в цій Літургії дякуємо Богові за дар життя, за опіку над нашим народом, за Його силу, що Він є з нами серед тих важких випробувань, які ми переживаємо. Дякуємо Богові за наших захисників — воїнів, волонтерів, медиків, капеланів, простих людей, які своїми тілами зупиняли ворожі танки, які воліли вмерти, аніж жити на колінах, як раби. Дякуємо Богові за наших добродіїв в Україні, в Європі і в цілому світі, які були зворушені до глибини душі нашим горем і стали по нашу сторону», — сказав апостольський екзарх.

Також єпископ закликав до покаяння перед Господом за все, що було поганим в житті нашого народу в минулому році: за наші гріхи і за гріхи наших співгромадян. Завершив свою проповідь владика Богдан проханням про Господнє благословення миром для українського народу.