Заупокійною Літургію в Івано-Франківськку розпочали заходи з відзначення 100-літнього ювілею світлої пам’яті владики Софрона Мудрого

27 листопада 2023

У понеділок, 27 листопада, минає 100 років із дня народження владики Софрона Мудрого, який з 1997 по 2005 року очолював Івано-Франківську єпархію УГКЦ. З цієї нагоди в архикатедральному і митрополичому соборі Воскресіння Христового відбулася заупокійна Архиєрейська Божественна Літургія.

Моління очолив архиєпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин у співслужінні єпископа-помічника Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ владики Миколи Семенишина, отців ректорату Івано-Франківської духовної семінарії та Івано-Франківської академії Івана Золотоустого, а також чисельно зібраних душпастирів УГКЦ, більшості з яких покійний владика Софрон уділив ієрейські свячення. Про це розповідає Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

Окрім духовенства, у соборі чисельно зібралися брати-семінаристи, сестри-монахині й мешканці нашого міста.

У часі проповіді, звертаючись до присутніх, митрополит Володимир подякував всім присутнім, хто знайшов змогу, щоб цього дня помолитися за владику Софрона. А відтак пригадав постать свого попередника: «Життя нашого владики було не простим. Малою дитиною ще у часі Другої світової війни він став біженцем. Опісля, вступив до Василіянського Чину в Америці. А пізніше студіював в Українській папській колегії Святого Йосафата у Римі, де пізніше став проректором, а відтак і ректором. Наші батьки добре пам’ятають голос владики Софрона, бо він був тим, хто голосив на хвилях „Радіо Ватикану“ світле Боже слово у часи підпілля нашої Церкви».

Далі владика Володимир пригадав те, як владика Софрон розпочав своє архиєрейське служіння в Івано-Франківській єпархії: «Він завжди працював над любов’ю людей. Його слова я добре пам’ятаю й сьогодні, він говорив про те, що насамперед потрібно бути людиною, опісля християнином, а тоді аж священником та єпископом».

Відтак архиєрей пригадав те, що владика Софрон розбудував академію Івана Золотоустого й нашу Івано-Франківську духовну семінарію. З його благословення владика Миколай Сімкайло відкрив радіо «Дзвони», які мовлять і до сьогодні.

«Вшановуючи ювілей владики Софрона, дякуємо Всевишньому Господу за такого пастиря, який з великою любов’ю та посвятою служив насамперед Богу, потім нашому українському народові, а особливо нам, тим, хто із владикою служив та працював у нашій єпархії», — додав на завершення митрополит Володимир.

Опісля Літургії всі присутні помолилися Панахиду за вічний упокій владики Софрона Мудрого.

На завершення о. Олег Каськів повідомив, що вже сьогодні о 15:00 год у семінарійному храмі Священномученика Йосафата відбудеться урочисте відкриття конференції «Життя і діяльність владики Софрона Мудрого» до 100-річчя від Дня народження.

Заходи вшанування пам’яті архиєрея триватимуть до 30 листопада 2023 року.