Ювілейна проща матерів до Санлісу: молитва, єднання та добрі діла в ім’я миру

2 липня 2024

Цього року, 22 червня, відбулася вже п’ята щорічна проща матерів, яка об’єднала жінок у молитві за мир, зцілення та єднання. Незважаючи на дощ на початку шляху, прочан радісно зустріло сонце дорогою назад.

Ювілейна проща матерів до Санлісу: молитва, єднання та добрі діла в ім’я миру

Проща розпочалася з благословення владики Гліба Лончини, апостольського адміністратора Паризької єпархії Святого Володимира Великого, та молитви на вервиці. Про це розповідає місцева пресслужба.

Традиційно, на півдорозі прочани мали нагоду відпочити і разом з владикою Глібом застановитися над важливістю емоцій у щоденному житті: «Не можемо контролювати, що ми відчуваємо, але саме від нас залежить, як ми впораємося з нашими емоціями, чи ми їх використаємо на добро чи на зло, і що з ними зробимо».

У часі прощі багато жінок скористалися можливістю приступити до Таїнства Покаяння. Священники Славко Чізмар та Юрій Лещинський сповідали під час Божественної Літургії, яку очолив владика Гліб Лончина у храмі Святих Бориса і Гліба у м. Санліс.

Протягом всієї прощі лунали щирі молитви за мир в Україні та у світі, за воїнів та за родини, які втратили своїх близьких. Наприкінці прощі о. Юрій звернувся до матерів зі словом, у якому пригадав, що Ісус Христос також народився в часи окупації. Кожен час є непростим, і ми не знаємо, як буде далі, тому потрібно шукати Бога тут і тепер, де б ми не були. Не слід зволікати з добрими ділами, адже завтра може не настати.

Особливу подяку прочани висловили піддиякону Олександру, який з самого початку щорічно бере участь у прощі, даруючи свою щиру підтримку.

Цікавою несподіванкою прощі була інтелектуальна гра, яка відбувалася у малих групах, та відкрила матерям багато нового і цікавого в Святому Письмі та заохотила до його читання зі ще більшим зацікавленням.

«Наповнені радістю, любов’ю, теплом, матері щасливо повернулися до своїх домівок, щоб нести мир там, де вони перебувають», — зазначають у місцевій пресслужбі.