«Я заохочую вас бути великими, бути лідерами», ― владика Борис Ґудзяк до молоді
6 липня 2022
«Світові бракує добрих лідерів. А справжнє лідерство ― це велика праця над собою. Немає магічної палички як не змарнувати наші досягнення ― маємо бути собою: свідомо, принципово, систематично! Майте багато гумору і очікуйте, що буде багато критики! Не творіть зайвих конфліктів», ― архиєпископ і митрополит Філадельфійський, Президент УКУ Борис Ґудзяк 5 липня 2022 року зустрівся зі спільнотою університету. Це була родинна і водночас глибока зустріч.
Пресслужба Українського католицького університету ділиться кількома тезами:
- Кожен з нас має своє маленьке життя і важливо, щоб ми жили його по вінця. Проаналізуйте, що ми як нація пережили.
- Наші проблеми пов’язані з суєтою. Ми швидко запалюємося, а як же системна щоденна робота? Немає магічної палички як не змарнувати наші досягнення ― маємо бути собою: свідомо, принципово, систематично! Майте багато гумору і очікуйте, що буде багато критики! Не творіть зайвих конфліктів.
- Я дякую вам за вашу поставу. Це є надзусилля, щоб вже два роки у надзвичайних обставинах зберегти цілісність наукового і навчального процесу.
- Чому така підтримка від світу для України в часі війни? ― Я переконаний, це тому, що відбувається щось таїнственне. Господь діє через вас. І це є особливість нашого університету.
- Через війну в Україні відбувається повернення до найважливішого питання: життя, смерті, вічності. Сьогодні зранку на Службі Божій я мав перед собою, постать Артема. Я собі подумав: «Чекай! Подивись, як Артем з літака стрибав». Або як отець Михайло та Іванка прощалися зі своїм сином. Ви уявляєте ― заспівати колискову на похороні своєї дитини? … Артем не боявся, він мав віру. Він вірив у вічність. І це питання до кожного ― який наш світогляд: чи ми живемо вічно? Це все змінило нас. Це знаковий приклад. Але воно є і у вас, і у тих сотні тисяч людей, котрі зголосилися захищати Україну.
Владика Борис Ґудзяк та модераторка зустрічі Оксана Кулаковська
- Я хочу, щоб цей університет приготував вас до життя, до того як ми ставимося до смерті, вічності.
- Ми маємо жити. І ви є спільнотою яка живе. І те, що ви щодня в непростих обставинах виконуєте свою роботу і робите більше понад ваші сили ― це є життя. Чому світ сколихнувся, коли побачив відважність України? Бо світ бачить що люди вірять, живуть жертовно, що є принципи, цінності, чесноти, за які треба жити і за які можна віддати своє життя.
- Нам бракує лідерів. Куди не глянь ― сіренько. Щоб бути таким лідером, за яким хочуть іти, треба над собою багато працювати: я все-таки напишу цю статтю, я вивчу англійську мову краще. Нам потрібні люди, які виходять зі своєї шкарлупи. Таким лідером був митрополит Андрей Шептицький.
- Я дуже шаную прибиральниць і я вдячний за їхню роботу. Це дуже важливо, коли ти приходиш у чисте приміщення. Можна бути великою прибиральницею. Працювати так, аби твоя частина кампусу блистіла. І це впливає на всіх навколо.
- Бережіть своє серце! Є велика небезпека, щоб ми дозволили дияволові людського роду бути тут, у серці. Той чорт лисий хоче залізти в нашу душу і нас підкосити. Якщо ми не маємо віри і цілісності, якщо не маємо надії, то багато не зробимо. Ми можемо животіти. Але ми як спільнота ― покликані бути лідерами.
Модерувала розмову Оксана Кулаковська, керівниця Київський центр УКУ та Аналітичний центр УКУ.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ