«Я три години читав усі ваші імена і прохання»: владика Степан Сус звершив Літургію у храмі Гробу Господнього в Єрусалимі

29 жовтня 2022

У суботу, 29 жовтня, голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Степан Сус звершив Божественну Літургію в кувуклії храму Гробу Господнього та Воскресіння Господнього в Єрусалимі. У межах душпастирського візиту в Ізраїль архиєрей зустрівся з Латинським патріархом Єрусалиму і кустодом Святої Землі.

Літургія у храмі Гробу Господнього

Після ранкової молитви у храмі, збудованому на місці воскресіння Ісуса Христа, владика Степан привітав українських молільників, зокрема воїнів, яким подякував за те, що днем раніше написали свої намірення на молитву під його дописом у фейсбуці. «Ви просто чудові, — сказав єпископ, — написали близько двох тисяч намірень помолитися за вас. Я три години читав усі ваші імена, усі прохання. Відчутно те, що ви молитеся. Те, як ви пишете прохання, означає, що ви молитеся за своїх рідних, близьких кожен день. Нехай Господь усіх вас благословить». Про це повідомляє Пасторально-міграційний відділ УГКЦ.

Однак головне намірення євхаристійної моливи — за завершення війни та мир в Україні, зазначив владика. «Ми сьогодні молилися за мир в Україні, за перемогу, за те, щоб війна закінчилася. Молилися за наших воїнів, за тих, які поранені, які перебувають у полоні, за тих, які сьогодні на фронті. Молилися за всіх нас. У кожного сьогодні свій фронт. Нехай Господь усіх нас береже! Ми з вами на стороні правди. Ми однозначно переможемо і повернемо мир у нашу країну. Нехай Господь усіх нас почує, щоб ми справді відчували його щоденну присутність у нашому житті», — сказав владика Степан і уділив архиєрейське благословення.

Зустріч з Латинським патріархом Єрусалима

Зустріч владики Степана Суса з Латинським патріархом Єрусалима П'єрбаттіста ПіццабаллаЗустріч владики Степана Суса з Латинським патріархом Єрусалима П'єрбаттіста Піццабалла

Одразу після Літургії в храмі Гробу Господнього голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ зустрівся з Латинським Патріархом Єрусалиму архиєпископом П’єрбаттіста Піццабалла. Єпископи обговорили питання допомоги українським мігрантам, що проживають в Ізраїлі, а також душпастирської опіки українців греко-католиків.

Зустріч з кустодом Святої Землі

Зустріч владики Степана Суса з кустодом Святої Землі о. Франческо ПаттономЗустріч владики Степана Суса з кустодом Святої Землі о. Франческо Паттоном

Напередодні, 28 жовтня, владика Степан Сус провів зустріч з кустодом Святої Землі о. Франческо Паттоном, якому розповів про діяльність Пасторально-міграйційного відділу і стан справ у країнах, якими опікується відділ і де ще немає ієрархічних структур УГКЦ. Голова ПМВ подякував о. Франческові за прийняття двох монахів-францисканців з України, які вже сьомий рік опікуються вірними УГКЦ в Ізраїлі. Це о. Божидар Цвіренько та о. Патрік Ігор Сов’як.

Отець Франческо зазначив, що Церква для вірних, які перебувають далеко від рідного дому, «служить не тільки місцем молитви, але й домом, особливо зараз, в час війни, коли так багато українців були позбавлені дому. Тож дуже важливо сьогодні священникам бути поруч цих людей, підтримувати їх і бути з ними. Саме це о. Патрік та о. Божидар роблять зараз тут».