Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій здійснює візит до Ізраїлю

5 березня 2019

Під час зустрічей на найвищому рівні із Президентом Ізрайлю та іншими урядовцями в Єрусалимі делегація Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій наголосила на необхідності збереження безвізового режиму між Україною та Ізраїлем.

Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій здійснює візит до Ізраїлю

Визначною подією першого дня візиту української делегації до Святої землі стала зустріч членів ВРЦіРО з Президентом Держави Ізраїль Реувеном Рівліном, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Більш докладно про подальший розвиток паломництва до обох країн та українсько-ізраїльських відносин члени Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій обговорили з представниками ізраїльського уряду.

Питання міжнаціонального співробітництва та паломництва, враховуючи переваги існуючого безвізового режиму, а також протидія проявам антисемітизму та екологічні виклики стали предметом обговорення з Зеєвом Елькіним, Міністром у справах Єрусалима та національної спадщини, Міністром охорони навколишнього середовища Держави Ізраїль.

Сторони обмінялися заявами про солідарність Ізраїлю з Україною та про підтримку Держави Ізраїль на міжнародному рівні під час зустрічі українських релігійних діячів з високопосадовцями МЗС Ізраїлю. Крім цього, окремо учасники зустрічі обговорили питання забезпечення релігійної свободи для віруючих різних конфесій і представників різних культур.

Практичний характер мала зустріч делегації ВРЦіРО з губернатором Гуш-Еціона Шломо Нееманом та військовим рабином, який поділився ізраїльським досвідом організації військового капеланства в Армії оборони Ізраїлю та пояснив особливості несення військової служби віруючими громадянами.

Делегацію Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій представляють глави та уповноважені представники таких конфесій:

• Об’єднання іудейських релігійних організацій України;
  • Православної Церкви України;
  • Української Греко-Католицької Церкви;
  • Української Православної Церкви (в єдності з Московським Патріархатом);
  • Римсько-Католицької Церкви;
  • Всеукраїнського Союзу Церков євангельських християн-баптистів;
  • Української Церкви християн віри євангельської;
  • Церкви адвентистів сьомого дня;
  • Української Вільної Церкви християн євангельської віри;
  • Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви;
  • Німецької євангелічно-лютеранської церкви України.

Також до складу делегації ВРЦіРО увійшли керівники Українського біблійного товариства, Інституту релігійної свободи та Духовного управління мусульман АР Крим.

У своєму виступі Блаженніший Святослав, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви, зазначив: «Перший візит, що відбувся до держави Ізраїль, був меседжом Всеукраїнської ради Церков задля скасування візового режиму між Ізраїлем та Україною. Сьогодні ми прагнемо подякувати за те, що цей безвізовий режим існує між нашими країнами, однак надалі потрібно все робити так, щоб він зберігся та розвивався. Це є одним із ключових меседжів. Я хочу ще раз підкреслити що, ми як Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій намагаємося розвивати міжрелігійний та міжнаціональний діалог в Україні. Як ви бачите, наша спільнота є, так би мовити, дуже цікава і колоритна. Ми всі різні, але єдині в тому, що Єрусалим є тією землею і місцем нашого спільного паломництва. Тому для нас є такою важливою можливість вільно й безперешкодно, без жодних обмежень здійснювати паломництво до Єрусалиму, до Святих місць, які нас усіх поєднують, — і християн, і юдеїв, і мусульман. З нашого боку ми просимо не піддаватися на різного роду хибні думки. Від віруючих людей України ми хочемо Вам подякувати за те, що сьогодні цей безвізовий режим існує, і його за всяку ціну треба зберегти і розвивати. Інша річ, яку я хотів би підкреслити, це те, що сьогодні Україна, зокрема після Революції гідності, це країна, яка хоче розвиватися у напрямку здорової, справжньої, європейської демократії. Очевидно, що сьогодні наша країна є багатоконфесійною та багатонаціональною державою. Тому успіх України як держави залежить від того, чи ми зможемо бути разом, жити в мирі як з релігійної, так і з національної точки зору. Для нас надзвичайно важливо сказати, що ми всі намагаємося розвивати не тільки релігійний діалог, але й бути майданчиком гарної міжнаціональної співпраці й порозуміння. Для нас є дуже важливим, щоб при помочі духовних лідерів Україна, а через нас й інші країни Європи, звільнялися і лікувалися від такого негідного лиха як антисемітизм. Для нас є дуже важливо, щоб такого типу ставлення і поведінка в Україні із року в рік таки зменшується. Це також констатують міжнародні спостерігачі. Очевидно, що ті, хто сьогодні воює проти України намагаються розпалити і міжрелігійну ворожнечу, спровокувати ті чи інші релігійні сутички і протистояння. Але український народ каже „ні“ релігійній війні! Так само сьогодні український народ каже „ні“ антисемітизму. І ми як Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій відчуваємо себе зобов’язаними йти дальше тим шляхом».

Офіційний візит делегації Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій до Ізраїлю відбувається за ініціативи Головуючого у ВРЦіРО, головного рабина Києва та України Якова Дов Блайха.

Програма візиту передбачає також зустріч українських релігійних діячів зі спікером Кнесету (парламенту) та проведення виїзного засідання в Єрусалимі.

Нагадаємо, що перше виїзне засідання Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій відбулося у 2009 році також до Держави Ізраїль. Тоді результатом зустрічей делегації ВРЦіРО на найвищому рівні стало остаточне вирішення питання встановлення безвізового режиму між Україною та Ізраїлем.

Фото: Максим Васін
За матеріалами Інституту релігійної свободи