Вперше за участі владики Володимира Війтишина Молитовний сніданок провели в Івано-Франківську

22 лютого 2019

21 лютого в обласному центрі за участю народних депутатів України, очільників області та міста, представників духовенства, бізнес-спільноти, громадських діячів, керівників засобів масової інформації відбувся перший молитовний сніданок. Метою проведення заходу стала молитва за воїнів АТО, усіх військовослужбовців, перемогу і мир в країні, лідерів і владу в державі, сиріт, сім’ї та благословення для України.

Молитву перед сніданком провів архиєпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин. Перед молитвою всі присутні вшанували хвилиною мовчання героїв Небесної сотні. Як відмітила на своїй facebook-сторінці співорганізаторка заходу та секретарка Івано-Франківської міської ради п. Оксана Савчук, до спільної молитви приєдналися організатор молитовних сніданків в Україні, народний депутат України Павло Унгорян, міський голова Руслан Марцінків, архиєпископ і митрополит Івано-Франківський УГКЦ Володимир Війтишин, організатор молитовних сніданків на Прикарпатті Олег Шеремета. «Символічно, що перший молитовний сніданок відбувся в лютому 2014 року. Сьогодні, в пам’ятні дні про події на Майдані, ми знову збираємося разом, щоб помолитися за єдність нашої країни, підтримку українських військових і мир», — підкреслила п. Оксана.

Ініціатива проведення молитовних сніданків підхоплена та ефективно впроваджується в більшості регіонів України. З 2016 року розпочато практику проведення молитовних сніданків в місті Івано-Франківську. «Сьогодні дійсно Україна потребує щирої молитви, потребує того доброго слова у вирішенні різних проблем, які сьогодні є і ми від них не можемо втекти,» — наголосив настоятель Манявського монастиря архимандрит Феогност Бодоряк.

Мер Івано-Франківська Руслан Марцінків на запитання чому ця подія переходить в ранг традиції відповів, що надзвичайно важливо будувати суспільство на цінностях. «Ця подія дозволяє зустрітись багатьом різним людям, котрих було б важко зібрати разом, а на молитовному сніданку ми можемо це зробити. Це хороша традиція та напрямок такої роботи. Ми будемо продовжувати традицію проведення молитовного сніданку. Адже надзвичайно важливо зберегти християнську Україну,» — прокоментував мер.

Окрім цього, на заході виступив український струнний ансамбль при Івано-Франківській обласній філармонії «Quattrocorde» під керівництвом Анжели Приходько.

Також своїми враженнями від цієї зустрічі на facebook-сторінці поділився учасник Молитовного сніданку о. Йосафат Бойко, ВС: «Молитися разом до Господа — це справа важлива, довіряти Богові — це щось дуже цінне і незаміниме, чи то в Церкві, чи в освіті, чи в медицині… Розпочався захід із вступного слова і благословення нашого дорогого Митрополита Володимира. Дякуємо всім організаторам і сподіваємося, що такі спільні молитовні заходи будуть здатні об’єднати християн у чиненні добрих діл, у поширенні християнських цінностей у нашому суспільстві, шукаючи те, що нас об`єднує, а не зупиняючись на тому, що нас відрізняє. Святе Письмо, Слово Боже повинно стати основою нашого співжиття у нашій християнській Батьківщині Україні. Молитва здатна творити чуда, тому треба молитися, щоб усі ми ставали кращими, добрішими та відповідальними за покладені на нас обов`язки Богом, Церквою і державою. Критикувати когось дуже легко, а ставати кращими у всіх розуміннях цього слова — це клопіткий щоденний труд».

Нагадаємо, що Молитовні сніданки за участю представників різних гілок влади, релігійних організацій, державних діячів, політиків, чиновників, бізнесменів є традиційними в багатьох демократичних країнах. Впродовж 60 років такі молитовні сніданки проходять в Конгресі США, Європарламенті, в Німеччині, Норвегії та інших країнах. Історія виникнення цієї ініціативи бере свій початок в період Другої Світової війни. В 1942 році, в час особливих випробувань, члени Конгресу, вирішуючи складні питання світової політики, вирішили молитись, оскільки проблеми були надзвичайно серйозними. Згодом ця практика поширилась і на країни Європи та інші держави світу. Об’єднана молитва є символом духовної згуртованості та взаєморозуміння чільних урядовців, політиків, дипломатів та релігійних лідерів громади. Останнє десятиріччя в Україні набирає обертів така практика молитовних сніданків.

Фото: West News
Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ