«Воскресіння Христове — це основа нашої надії», — Глава УГКЦ у Черкасах

9 травня 2024

Це все, що ми чуємо, — реальність вічного життя, яку носимо в собі як зародок майбутності — це є основою нашої надії. Те, що обіцяє Бог, ніколи не несе в собі сумніву. Християнська надія на воскресіння є більш певною, як те, що після ночі наступає ранок, після смерті наступить воскресіння! На цьому наголосив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час проповіді у храмі Покрову Пресвятої Богородиці м. Черкаси у Світлий четвер, 9 травня.

«Воскресіння Христове — це основа нашої надії», — Глава УГКЦ у Черкасах

У проповіді Предстоятель УГКЦ пояснив, що означає стати новою людиною та ввійти в Царство Небесне, подякував отцям, сестрам і парафіянам за служіння на парафії для потребуючих, а також запевнив у максимальних зусиллях, докладених нашою Церквою, аби повернути українців із полону. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«Щоб пояснити, чому Пасха є воскресінням християнської надії, Господь нам посилає слово Святого Євангелія про учня Никодима, який отримує від свого Вчителя дуже унікальний урок. Христос пояснює йому, як можна не лише стати духовною особою, але ввійти в Небесне Царство», — зазначив Патріарх.

Він наголосив, що хто не народиться з висот, той не може ввійти в Царство Небесне. За його словами, це означає стати людиною, яка змогла б дивитися на себе і світ Божими очима.

«Це нове народження, про яке говорить Христос, із води і духа є ніщо інше як Святе Таїнство Хрещення», — пояснив проповідник.

«Перед нами стоїть велике завдання — це нове життя воскреслого Христа, яке ми носимо у собі, не загубити, не зрадити. Завдання християнина — жити згідно з отриманим даром і його розвивати. Це життя з води й духа ми маємо як зародок вічності. Насінина Небесного Царства є в нашому нутрі. Наш народ, який вийшов із хрещальної купелі часів князя Володимира, створив відповідну християнську культуру, яку розвиває як спосіб жити дарами, отриманими в Таїнстві Хрещення, — це робить нас Божим народом. Коли Христос возноситься, Він забирає у собі до висот кожного, хто є у Ньому», — ствердив Глава УГКЦ.

По чому можна розпізнати, чи людина живе відповідно до свого християнського покликання? Блаженніший Святослав ствердив, що маємо унікальну відповідь в особі св. Миколая.

«Ми святкуємо свято Перенесення мощей святого Миколая. Святий Миколай найбільш люблений святий, якого добре знають діти. У культурі нашого народу він є обличчям люблячого Бога-батька», — сказав він.

Також Глава УГКЦ звернувся зі словами подяки.

«У цей пасхальний час дякую отцеві-парохові, сестрам святого Йосифа і всім черкаським парафіянам за вияв надзвичайної любові й милосердя до всіх, які страждають під час страшної святотатської війни. Черкаси стали відкритим лоном матері-Церкви, яка народжує нових дітей у Христі в Тайні Хрещення, пригортає усіх, хто зранений цією страшною війною», — наголосив Патріарх.

Також Предстоятель запевнив, що списки полонених людей із Черкас передав особисто в руки Папі Римському, а також у тому, що наша Церква докладає максимальних зусиль, щоби звільнити полонених українців: найперше жінок, медиків і священників.

Опісля Божественної Літургії Предстоятель УГКЦ поспілкувався з переселенцями, які одержують допомогу і стали парафіянами УГКЦ у Черкасах. А також ознайомився зі станом будови соціально-реабілітаційного центру в цокольному приміщенні майбутнього храму.