Владиці Борису Ґудзяку вручили нагороду Університету Нотр-Дам

29 червня 2019

Сьогодні в Українському католицькому університеті відбулась церемонія вручення нагороди Університету Нотр-Дам (США) митрополиту і архиєпископу Філадельфійському високопреосвященному владиці Борису Ґудзяку — Президенту Українського католицького університету. Цьогоріч цю нагороду вперше отримав українець за походженням. Владику привітав міський голова Львова Андрій Садовий та чисельні гості святкування.

Владиці Борису Ґудзяку вручили нагороду Університету Нотр-Дам

Участь у цій непересічній церемонії також взяли владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ та член Сенату УКУ, високопреосвященний владика Ігор Возьняк, архиєпископ і митрополит Львівський, Апостольський Нунцій в Україні архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті, о. д-р Богдан Прах, ректор УКУ та багато інших гостей.

Після церемонії відбувся симпозіум «Віра і Свобода: зміцнення громадянського суспільства через міжрелігійний діалог».

Зі слів президента Університету Нотр-Дам Джона Дженкінса, «в умовах численних викликів архиєпископ Борис Ґудзяк зробив Український католицький університет центром культурної думки та християнського свідчення, а також майданчиком для формування українського суспільства на фундаменті людської гідності. Разом з цим він рішуче та віддано провадив пастирську опіку для вірних Української католицької церкви. Для нас буде честю відзначити його самовіддане та вірне служіння».

У своєму подячному слові владика Борис зазначив: «Я такий щасливий бути членом Тіла Христового, і я такий щасливий бути членом universitas profesorum et studiorum! Тому що знаєте, у сучасній історії не існує такої інституції, такої спільноти, яка б мала довшу безперервність, ніж Католицька Церква. Жодна інституція не доклалася більше до соціальної справедливості, рівності, освіченості, винайдення абеток, ніж Католицька Церква. Подумайте про це. Подумайте про інституції, які ви знаєте та поважаєте. Дві тисячі років — промовляти до кожної культури, побувати у кожній країні. Це може бути найбільш зворушливим аспектом цієї нагороди, що одним із попередніх лауреатів цієї нагороди була Мати Тереза. Як вона зійшла вниз, як вона зійшла до вбогих, вмираючих, гинучих — і вона зробила це, як католицька монахиня. Це прекрасно — бути членом цієї Церкви. І водночас сьогодні у світі немає більш шанованої інституції, ніж університет. Кожен хоче, щоб їхні діти навчались в університетах. Люди жертвують багато чим щоб їхні діти могли навчатися в університетах. Численні мільйони українців покинули свої домівки, свою країну, своїх дітей, щоб працювати у важких обставинах, щоб їхні діти могли навчатися в університетах. І я думаю, що тепер є цей час для Католицької Церкви, яка винайшла університет таким, яким ми його знаємо — час взяти повне право власності над своєю інституцією, над своїм винаходом, яким вона ділиться так щедро, і йти разом з університетом туди, де люди так потребують звістки про спасіння у Христі. Великим непорозумінням є, коли існує конфлікт між Церквою та університетом, тому що саме Церква дала життя університету, а університет дає Церкві багато поживи».

Зазначимо, що цю престижну нагороду присуджують «чоловікам та жінкам, життя та вчинки яких є свідченням відданості ідеалам, яким служить Університет: віра, пізнання, освіта, справедливість, суспільне служіння, турбота про нужденних осіб». Раніше її одержували президент США Джиммі Картер та його дружина, свята мати Тереза з Калькутти, північноірландський політик Джон Г’юм, архиєпископ Сараєво — кардинал Вінко Пуліч, а також Жан Ваньє, засновник спільноти «Лярш-Ковчег», Colectivo Solecito de Veracruz спільнота мексиканських матерів, що організовували пошуки зниклих безвісти близьких та рідних, внаслідок кримінального насильства та бездіяльності держави.

За матеріалами Львівської міської ради та офіційної facebook-сторінки Українського католицького університету