Владика Йосиф Мілян у Вишневому звершив Чин освячення нижнього храму парафії Святої Анни УГКЦ

31 травня 2023

«На цей момент ми всі довго чекали. Це справді здобуток і благодать — мати такий нижній храм, який освячуємо завдяки вашим молитвам, вашим старанням, завдяки болю, переживанням та служінню священників і всіх тих, які колись гостинно відкрили двері свого помешкання і довший час спільно молилися у приватній квартирі та формувалася як домашня Церква». Про це 28 травня 2023 року говорив владика Йосиф Мілян, протосинкел Київської архиєпархії УГКЦ, під час освячення нижнього храму парафії Святої Анни УГКЦ у місті Вишневе.

Цього дня у Вишневому владика Йосиф очолив Божественну Літургію з Чином освячення нижнього храму. Про це повідомляє пресслужба Київської архиєпархії УГКЦ.

Під час проповіді архиєрей зазначив: «Через будь-яку заангажованість людина хоче знати та розуміти, який буде наслідок її праці. Адже вона присвячує цій праці своє життя, зусилля та увесь свій потенціал. У сьогоднішній Євангелії Господь дуже просто відкриває нам, що таке Боже царство і що таке вічне життя. На перший погляд здається, що ми всі це знаємо, що всі чули ту правду, через яку відкриваємо істину про Бога. Але знати чи бути усвідомленим, не значить пізнати. Пізнати — це багато глибше!»

За його словами, пізнати Бога не є просто, адже щоби Його пізнати, вимагається багато зусиль. Господь нам дає дуже багато можливостей, щоб пізнати істинного Бога. Але щоби Його пізнати, треба Його поставити на перше місце, треба Ним жити на щодень, потрібно шукати істину і жити правдою та істиною. Щоби пізнати Бога, треба Його прийняти до свого серця.

Відтак проповідник зауважив, що маємо розуміти, що з’єднатися з Богом — це теж з’єднатися з Ним через Пресвяту Євхаристію. «У сьогоднішню неділю працюймо над тим, щоби зберегти чистоту нашої віри. Сьогодні, у цю неділю, коли згадуємо отців Першого Нікейського собору, спробуймо застановитися над тим Словом, Яке чуємо, читаємо та слухаємо. Застановімося над Божественним Спасительним Словом, Яке проголошується устами самого Спасителя, щоби нас спасти.

Завершуючи проповідь, владика Йосиф наголосив: «Сьогоднішня неділя — це неділя прослави та вдячності Богові за цю особливу Його Архиєрейську молитву за усіх нас покликаних і вибраних. Тому спробуємо потрудитися, щоби пізнати та увійти усім своїм єством в Бога, щоби сказати за прикладом та за словами Апостола Павла, що „живе в мені Христос“».

По завершенні Літургії владика Йосиф подякував о. Володимиру Мальчину за всі старання, які він доклав до розвитку парафії УГКЦ у Вишневому. Також архиєрей закликав усіх парафіян пам’ятати про історію своєї парафії: «Ми не можемо забути усіх тих старань, які доклали кожен і всі разом. Ми не можемо забути тих намагань і болю моментів, через які ми не мали де служити Літургію. Думаю, що не кожна спільнота та конфесія може похвалитися дорогою навіть ось такого храму».