Владика Йосиф Мілян на початок Великого посту: «Для того, щоб наблизитися до Господа потрібен спокій»

2 березня 2020

«Знову Великий і святий піст. Чому Великий і святий? Тому що кличе кожного з нас і всіх разом як Церкву, до великого діла — покаяння. Покаяння можливе лишу у смиренному, спокійному й тихому серці», — про це говорить владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії у своєму відеозверненні на Великий піст.

У своєму слові на Великий піст архиєрей звертає увагу, що навколо вирує життя та політичні інтриги: «Ми перейшли шостий рік пам’яті загиблих Героїв Небесної Сотні. Ми в очікуванні справедливості. Для того, щоб покаятися та наблизитися до Господа потрібен спокій». Продовжуючи, владика зазначив, що сучасній людині потрібно того, що устами Божественної Літургії говориться дуже часто «Мир Вам».

«Ми справді не можемо навернутися до Господа, як не навернемося одні до одних у мирі та спокої. Ми ніколи не зробимо більшого чи меншого кроку в напрямку покаяння, якщо не знайдемо у власному серці миру. Ми в Україні не знайдемо миру, коли не відшукаємо його у своїй душі. Боротися за Україну, в тому числі за глобальний мир в Україні, потрібно з умиротворення власного серця. Мабуть, тоді, людина усвідомить себе, своє покликання, свій гріх і розпочне дорогу до власного і глобального покаяння».

Протосинкел Київської архиєпархії також відмітив, що каятися зі своїх гріхів, стоячи перед Господом на колінах, — це духовно природно. «Але важливо стати перед таким як „я“, перед таким як „ти“, перед людиною проти котрої неодноразово згрішили».

Завершуючи, єпископ запитав: «Коли ми останній раз плакали над своїми власними гріхами й над тою зрадою яку приносимо іншій людині?»

«Якщо ми ще справді вмітимемо плакати над своїми гріхами та над тим переступом, — продовжив, відповідаючи на це запитання архиєрей, — над зрадою, котру ми вчинили іншій особі — це буде крок до покаяння у Великому пості, який очевидно має розпочатися з миру у моєму серці. Всім благодатного, щасливого і благословенного Великого посту. Нехай Господь буде з усіма нами».

За матеріалами Київської архиєпархії УГКЦ