Владика Володимир Ющак: Візит греко-католицьких єпископів до США необхідний і плідний

23 березня 2024

«Майже півтора тижні, які ми провели в США, були надзвичайно насиченими, повчальними, потрібними і дуже плідними. Ми ще раз переконливо засвідчили, наскільки Україна потребує припинення війни і справедливого миру, щоб на українську землю не падали ракети, безпілотники і бомби, щоб не гинули люди», — сказав єпископ Вроцлавсько-Кошалінський Володимир Ющак в інтерв’ю для польського інтернет-ресурсу «KAI».

Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав та члени Постійного Синоду Української Греко-Католицької Церкви відвідали Сполучені Штати Америки з 3 по 10 березня. Це був перший візит Глави УГКЦ та Постійного Синоду до цієї країни з моменту початку повномасштабної війни Росії проти України. Про це повідомляє інтернет-ресурс «Misyine.pl» із посиланням на «KAI».

Владика Володимир Ющак, який є членом Постійного Синоду, пригадав, що це чергова зустріч у межах Постійного Синоду Української Греко-Католицької Церкви, яка завжди має кілька фіксованих пунктів. Насамперед це підготовка до Синоду Єпископів УКГЦ, який цього року відбудеться в Марійському духовному центрі «Зарваниця» в Україні, тобто підготовка, насамперед, тематики зустрічі.

Другим важливим моментом візиту була підтримка добрих стосунків між УГКЦ та Католицькою Церквою в США. В українському катедральному соборі Пресвятої Родини у Вашингтоні була відслужена Божественна Літургія. Разом з Главою УГКЦ за справедливий мир і перемогу України молилися ієрархи Римо-Католицької Церкви в США. Відбулися дуже важливі екуменічні зустрічі з очільниками Американської архиєпископії Константинопольського Патріархату на чолі з архиєпископом Елпідіфором Ламбриніадісом, з митрополитом Української Православної Церкви в США Антонієм, архиєпископом Даниїлом Зелінським, очільником Західної єпархії Української Православної Церкви в США. «Це були дуже важливі зустрічі і глибоко релігійні», — зазначив владика Ющак.

Були також проведені важливі нерелігійні зустрічі, спрямовані на підтримку допомоги Україні. Відбулася низка зустрічей у Сенаті, Конгресі та Державному департаменті США. «Насамперед ми говорили з представниками республіканців, з тими, хто не зовсім переконаний у необхідності допомоги Україні. Звичайно, мова йшла не про військову допомогу, а в першу чергу про гуманітарну, про підвищення обізнаності про те, яким злом для людей, в тому числі і для Церков, є війна. Ми намагалися переконати американську владу не припиняти допомагати і сприяти якнайшвидшому закінченню війни, припиненню людських страждань. Наші дискусії відбувалися, звичайно, в тіні президентських виборів, і напруга навколо них була відчутною. Всі заявляли про своє повне розуміння України, запевняли нас у своїх молитвах, а з деякими ми навіть молилися разом. Були зроблені важливі заяви, і тепер ми чекаємо, що з цього вийде», — розповів єпископ.

Дуже важливими були зустрічі з духовенством та вірними Української Католицької Церкви у США в Українському катедральному соборі Пресвятої родини у Вашингтоні, в катедрі у Філадельфії та в храмі Святого Юра на Мангеттені в Нью-Йорку. «Під час зустрічей храми були переповнені вірними, серед яких було багато переселенців. Майже півтора тижні, проведені в США, були надзвичайно насиченими, повчальними, потрібними і дуже плідними. Ми вкотре переконливо засвідчили, наскільки Україна потребує припинення війни та справедливого миру, щоб на українську землю не падали ракети, безпілотники та бомби, і щоб не гинули люди. Другим важливим питанням, порушеним під час візиту, було відновлення країни та засоби для цього, а також для того, щоб мільйони людей повернулися на батьківщину одразу після закінчення війни, хоча ми боїмося, що багато хто не повернеться. Звичайно, питання гуманітарної допомоги зрозуміле саме по собі. Важливо також правильно і щиро думати про Україну, а не говорити про те, щоб вивісити „білий прапор“ і вступити в переговори. Для цього Росія повинна припинити свою агресію і піти з окупованих територій. Очевидно, що Україна проти агресивної і безжальної Росії не зможе впоратися самотужки і повинна отримати ефективну допомогу», — сказав на завершення очільник Вроцлавсько-Кошалінської єпархії УГКЦ.

Переклад з польської мови