Владика Василій Семенюк закликав молитися на вервиці за перемогу України у цій війні

31 березня 2022

27 березня 2022 року, у Хрестопоклонну неділю Великого посту, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк очолив Літургію св. Василія Великого в архикатедральному соборі УГКЦ Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці м. Тернополя. Йому співслужили синкел у справах мирян о. мітрат Андрій Іван Говера та настоятель собору о. Орест Павліський.

Після богослужіння архиєпископ Василій Семенюк, митрополит Тернопільсько-Зборівський, запросив вірних помолитися вервицю за перемогу України у війні та благословення Боже над нашим народом. Про це повідомляє пресслужба Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ.

У своєму духовному слові владика зауважив: «Вервиця — це не лише молитва, вона чудовий засіб освячення і духовного поступу, одна з найкращих шкіл доброчесності і життя християнського. Без сумніву, не можна наполегливо розважати таємниці життя Ісуса і Марії та не втілити у життя те, що з них будемо черпати. Молячись на вервиці, ми ніби розмовляємо з самим Богом, розповідаємо про свої проблеми та радощі, відкриваємо свою душу».

За словами проповідника, молитва є зустріччю з Богом, покаянням, покорою. Водночас за посередництвом молитви на вервиці «ми переживаємо разом з Ісусом Його смерть і воскресіння, засвідчуємо Його силу і владу над всіма нами. Щоденно молячись, людина відчуває укріплення духа, глибоке пізнання істини, силу вистояти перед гріхом. Намагайтеся замислюватися над кожним словом молитви, відкривайте свою свідомість для пізнання Бога».

Владика Василій наголосив на тому, що Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви Церкви на чолі з Блаженнішим Святославом закликають кожного дня, о 21:00, молитися вервицю за Україну.

«Бо від самих початків християнства на Русі-України наші предки почитали Пресвяту Богородицю і припадали до Її стіп, просячи заступництва. Так і ми зараз принадьмо до стіп нашої Небесної Матінки і на колінах просімо миру і перемоги у цій жорстокій війні, де гинуть наші діти. Взиваймо до неї: „Матінко Божа, покрий нас Своїм материнським Покровом, вбережи нас від куль і ракет ворогів наших. Оберни їх проти них, як Ти вертала стріли колись ворожих монголо-тарарів і турків. Ми віримо в Твою допомогу і як діти Твої у сльозах просимо вбережи нас і спаси“», — закликав на завершення свого слова архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський владика Василій Семенюк.