Владика Василій Івасюк очолив прощу спільнот Доброї смерті у Погоні

29 червня 2021

26 червня 2021 року в селі Погоня (Тисменицький район, Івано-Франківська область) відбувся ХІІ Міжнародний з’їзд спільнот Страждальної Матері Божої Покровительки Доброї Смерті.

Владика Василій Івасюк очолив прощу спільнот Доброї смерті у Погоні

З благословення архиєпископа і митрополита Івано-Франківського Володимира Війтишина, Архиєрейську Божественну Літургію очолив владика Василь Івасюк у співслужінні з протоігуменом о. Йоаном Школиком, ЧСВВ; ігуменом Погінського монастиря о. Романом Мельником, ЧСВВ; ієромонахом Никодимом Гуралюком, ЧСВВ; отцями василіанами та чисельним духовенством.

Наприкінці Божественної Літургії Василій Івасюк освятив копію Коломийської ікони «Це Мати твоя». У Погінському монастирі задумали зібрати копії Богородичних ікон.

Звертаючись до паломників, владика Василій пригадав історію виникнення Апостольства доброї смерті: «Апостольство доброї cмерті з’явилося у 1490 р. у Франції під назвою „Братство Матері Божої семи скорбот“. Культ був офіційно затверджений папою Олександром VI і швидко поширився Європою. В 1908 р. папа Пій X перейменував братство на Апостольство Матері Божої Покровительки Доброї Смерті. В Україні товариство з’явилося в 30-х роках ХХ ст. Основна мета товариства — добра підготовка християнина до смерті».

Владика Василій наголосив на важливості спасіння людської душі: «Людині в наш час важливо допомогти спасти свою душу. Бог хоче, щоб усі люди навернулися, і не чекає від нас жодних подвигів мучеництва. Нам потрібно не жаліти себе, а навчитися виконувати відповідально своє служіння там, де ми перебуваємо. Не приписуймо собі привілеїв, не хитруймо, не обманюймо. Не шукаймо допомоги далекоглядних пророків, а просто служімо Богові, шукаймо Його на тому місці, де ми є. Це можливе для кожного і скрізь. У пошуках Бога не потрібно забігати кудись наперед та дивитися по боках, а слід оглянутися довкола себе самого та побачити Господа».

Наприкінці владика Василій побажав усім віднайти Бога у своєму житті: «Церква закликає вас до молитви за порятунок світу. У серцях треба розпалити свою віру, повісити розп’яття у своїх домівках, щоб нагадати собі, що ми також повинні нести хрест, збирати сім’ю разом щовечора на молитву і читання Святого Письма; ходити на Літургію, щоб дух любові та жертовності окроплював наш бізнес, соціальне життя та наші обов’язки. Сили зла об’єднані; сили добра розділені. Ми, можливо, не зможемо зустрітись в одному храмі, — але ми можемо зустрітися на колінах у молитві».

Настоятель Погінського монастиря о. Роман Мельник, ЧСВВ, та протоігумен о. Йоан Школик, ЧСВВ, подякували владиці Василію за душпастирський візит та спільну молитву.

За матеріалами Коломийської єпархії УГКЦ