Владика Степан Сус зустрівся з єпископом Сетубала і очолив молебень в українській парафії

11 червня 2021

У межах душпастирського візиту до Португалії голова Пасторально-міграційного відділу владика Степан Сус зустрівся з єпископом Сетубала Жозе Орнелас Карвальо, який також є головою Португальської Єпископської Конференції.

Владика Степан представив єпископу Сетубала новообраного координатора Капеланії УГКЦ у Португалії о. Гавриїла Тимчика, ЧСВВ.

Сторони обговорили питання надання духовної опіки українцям-греко-католикам на теренах єпархії Сетубала. До дієцезії єпископа Сетубала належить священник УГКЦ о. Іван Петляк. Українці мають свій храм, діють парафії у двох містах: Сетубал та Монтіжу.

Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ подякував кардиналу за підтримку української громади і можливість молитися рідною мовою.

Цього ж дня, ввечері, владика Степан очолив Молебень до Христа Чоловіколюбця на парафії УГКЦ Успіння Пресвятої Богородиці у місті Сетубал.

«Для нас усіх є дуже важливо відчувати Божу любов, яка є безумовною. Бог любить кожного з нас просто так, бо кожен із нас для нього є цінний. І часто для того, щоб ми почали цінувати власне життя і тих людей, які довкола нас, свою роботу, світ, свої досягнення і таланти, ми повинні сказати собі: „Бог мене любить“. Навіть якщо увесь світ від мене відвернеться», — підкреслив владика Степан під час проповіді.

Єпископ зауважив, що цю Божу любов ми поновлюємо, коли приступаємо до Таїнства Покаяння і визнаємо перед Богом свої гріхи. «Коли ми робимо іспит сумління і визнаємо з молитвою, що сьогодні я вчинив недобре чи я була недоброю, зробила помилки, згрішила, до нас приходить час покаяння і ми усвідомлюємо, що Бог нас ще любить, Він дає нам шанс, дає можливість пережити Свою безумовну любов, — наголосив Голова ПМВ. — Ми сьогодні молимось Молебень до Христа-Чоловіколюбця, щоб відчути цю Божу любов, яка нас зцілює, повертає мир у наше серце, дає сміливість не боятися заглядати у своє минуле, щоб не повторювати помилок, вчить нас бути людьми».

У молебні взяли участь: єпископ Сетубала Жозе Орнелас Карвальо, місцевий парох о. Іван Петляк, працівники Пасторально-міграційного відділу УГКЦ о. Віталій Храбатин та о. Роман Ільницький.

Після богослужіння єпископ поспілкувався з українською спільнотою Сетубала.

За матеріалами Пасторально-міграційного відділу УГКЦ