Владика Степан Сус взяв участь у відзначенні ювілею Пряшівської митрополії під час візиту до Словаччини

29 січня 2023

Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Степан Сус розпочав візит до Словаччини і відвідав Кошицьку греко-католицьку єпархію, взяв участь у святкуваннях з нагоди 15-річчя піднесення Пряшівської єпархії до рівня митрополії та помолився Божественну Літургію із українською громадою у м. Братислава.

Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Степан Сус розпочав візит до Словаччини і відвідав Кошицьку греко-католицьку єпархію, а також зустрівся з українською молоддю.

Варто зазначити, що з благословення словацького архиєпископа Кирила Васіля, щонеділі о 15:00 у катедральному соборі Різдва Пресвятої Богородиці у м. Кошице (вулиця Мойзесова, 40) моляться Святу Літургію українською мовою. Настоятелем української спільноти є монах-студит о. Пантелеймон: +421909250650.

Ювілей Пряшівської митрополії

З благословення Глави і Отця Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава, Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Степан Сус взяв участь у святкуваннях з нагоди 15-річчя піднесення Пряшівської єпархії до рівня митрополії.

27 січня владика Степан взяв участь у міжнародній конференції, присвяченій 15- річчю створення Пряшівської митрополії, яка відбулася на греко-католицькому богословському факультеті Пряшівського університету.

Центром святкування стала урочиста Божественна Літургія 28 січня. Спільна молитва об’єднала 22 єпископів з різних куточків Словаччини та з-за кордону. У своєму вітальному слові, яке через владику Степана передав Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ побажав всім учасникам святкування зростати в любові та примножувати Божі дари, котрі Господь так щедро посилає на милу йому Пряшівську митрополію, та щоб ці дари приносили якнайкращі плоди.

У святкуваннях взяв також участь секретар ПМВ о. Роман Ільницький.

Заснування Братиславської єпархії 30 січня 2008 року було пов’язане з реорганізацією структури Греко-Католицької Церкви в Словаччині та створенням митрополії sui iuris (власної церковної провінції), що складається з трьох єпархій: Пряшівська архиєпархія, Кошицька єпархія та Братиславська єпархія, - із митрополичою резиденцією в Пряшові. До квітня минулого року Главою митрополії був архиєпископ і митрополит Пряшівський Іван Баб'як, ТІ.

Владику Петра Руснака висвячено на єпископа 16 лютого 2008 року у Пряшові. Головним святителем став кардинал Юзеф Томко. Владика Петро був введений на служіння 9 березня 2008 року у Братиславі архиєпископом і митрополитом Пряшівським владикою Іваном Баб'яком, ТІ. Єпископ Руснак є членом Ради Ієрархів Греко-Католицької митрополії в Словаччині, а також членом Конференції Єпископів Словаччини, у межах якої він є головою Соціальної підкомісії та підкомісії з біоетики, а також Головою Ради Iustitia et Pax та Головою Ради світських і апостольських рухів.

Божественна Літургія в українській спільноті

Голова ПМВ владика Степан Сус відслужив Літургію для українців Братислави у храмі Святої Розалії. Йому співслужили душпастир для українців греко-католиків Словаччини о. Ігор Марусин, секретар ПМВ о. Роман Ільницький та диякон Міхал Вадрма.

«Приємно бути разом з вами. Хочу передати вам вітання від Отця і Глави нашої Церкви Блаженнішого Святослава та подякувати вам за те, що перебуваючи тут, допомагаєте українському народу, співпереживаєте з ним. Сьогодні кожен українець та кожна українка має свій фронт, на якому ми повинні захищати Україну, де б ми не проживали», — зазначив владика Степан на початку проповіді.

Після Літургії владика Степан вручив подячні грамоти від Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава за внесок у розвиток Української Греко-Католицької Церкви у Словаччині активним парафінам, котрі з перших днів створення допомагають парафії.

З 1 квітня 2021 року для духовної опіки українців у Словаччині був призначений священник о. Ігор Марусин. Відтоді щонеділі і на свята українці моляться у храмі Святої Розалії за адресою: Kaplnka Svätej Rozálie, ul. Rozálska, 841 03 Lamač, Bratislava.