Владика Степан Сус відвідав українські спільноти в Ізраїлі

2 листопада 2022

Упродовж свого візиту в Ізраїль владика Степан Сус, Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, відвідав українські парафіяльні громади у м. Яффо, Нетанія та Хайфа.

Владика Степан Сус відвідав українські спільноти в Ізраїлі

Парафія Благовіщення Пресвятої Богородиці у м. Яффо

Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Степан Сус 29 жовтня 2022 року очолив Архиєрейську Літургію для українців у м. Яффо, на парафії Благовіщення Пресвятої Богородиці. Йому співслужили настоятель парафії о. Патрік Совяк та секретар Пасторально-Міграційного відділу УГКЦ о. Роман Ільницький.

«Кожен з нас запитує себе, чому це стається саме тепер і саме з нами, чому саме в Україні? Чому такий болючий момент історії переживає кожен з нас? Без Бога пережити все це дуже важко. Ми, люди віруючі, інакше переживаємо наше життя ніж ті, хто не вірує і не ходить до Церкви. Ми відчуваємо присутність Христа. Коли починаємо якусь справу, йдемо на важливу зустріч, відправляємо дітей на фронт, то кажемо: „З Богом!“, „Хай Бог допомагає!“ Ці слова є особливими», — зазначив владика Степан під час проповіді.

Він закликав присутніх українців завжди відчувати Божу присутність і носити Бога у своєму серці. «Просімо, щоби Бог навчив нас правильно дивитись на наше життя і ухвалювати правильні рішення. Один військовий командир мені каже: „Я прошу Бога щовечора допомогти мені ухвалювати правильні рішення, адже від моїх рішень залежить життя людей“. Незважаючи на обставини життя, пам’ятаємо, якщо рухаємось у житті з Богом, то ми ніколи не зіб’ємось з дороги, яка вестиме нас до Бога», — наголосив владика Степан.

Після Літургії місцева громада привітала єпископа з його першим візитом на Святу Землю в статусі Голови Пасторально-міграційного відділу УГКЦ.

Парафія Покрову Пресвятої Богородиці у м. Нетанії

Окрім того, владика Степан Сус очолив Божественну Літургію для українців греко-католиків у Нетанії на парафії Покрови Пресвятої Богородиці. Йому співслужили душпастирі для вірних УГКЦ в Ізраїлі о. Божидар Цвіренько та о. Патрік Совяк і секретар ПМВ о. Роман Ільницький. По закінченню богослужіння Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ подякував присутнім за спільну молитву.

«Кожен з вас є важливий. Кожен з вас творить Церкву і є її частиною. І щоби ви разом були не тільки, коли приїжджає єпископ, а і коли його нема, — закликав владика Степан вірних. — Я вперше на Святій Землі. Мали нагоду зустрітись з багатьма ієрархами і помолитись з вами, а також з українцями в Єрусалимі та Хайфі».

У свою чергу, громада привітала владику з першим візитом до Ізраїлю і подарувала Різдвяну шопку. «Щиро дякуємо, владико, за відвідини нас. Запевняємо вас про молитви нашої парафії, щоби Господь посилав Вам сили і наснагу до праці у Христовому винограднику, щоби Ви могли відвідати, потішити і часом навернути всіх ввірених вам вірних нашої Церкви», — зазначив місцевий парох о. Божидар.

Парафія Різдва Пресвятої Богородиці у м. Хайфа

Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Степан Сус очолив недільну Літургію для українців греко-католиків у Хайфі на парафії Різдва Пресвятої Богородиці 30 жовтня 2022 року. Йому співслужили душпастирі для вірних УГКЦ в Ізраїлі о. Божидар Цвіренько та о. Патрік Совяк і секретар ПМВ о. Роман Ільницький.

«Сьогоднішнє євангельське читання розповідає нам історію про воскресіння сина вдови. Ми б хотіли, щоби Господь воскресив усіх наших чоловіків і жінок, які загинули під час війни. Але ми віримо, що вони воскреснуть в іншому житті, так само, як і ми воскреснемо. Ми віримо, що вони живуть з Богом, бо вони захищали мир, спокій і правду в Україні», — зазначив владика Степан під час проповіді.

Єпископ наголосив, що коли ми молимось і просимо Бога зробити чудо, а воно так і не стається, не означає, що Бог нас не чує. «Згадайте, скільки ми хотіли в житті того, що не відбулося, і сьогодні дякуємо Богові, що сталось саме так. Ми думали одне, а Бог вирішив інакше, і навчив нас ще більше Йому довіряти. І показав, якою цінною є наша віра у Нього», — підкреслив Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ.

Важливі зустрічі

Варто підкреслити, що візит владики Степана Суса до Ізраїлю розпочався 26 жовтня 2022 року та тривав до 31 жовтня. Упродовж цього візиту єпископ відвідав українські громади та провів низку зустрічей із Послом України в Ізраїлі Євгеном Корнійчуком та місцевими церковними достойниками — з владикою Йосефом Маттою, архиєпископом Акки, Хайфи, Назарету та всієї Галилеї Мелхітської Греко-Католицької Церкви, з архиєпископом-емеритом Хайфи владикою Еліасом Шакуром, з о. Франческо Паттоном, кустошом Святої Землі, з Латинським Патріархом Єрусалиму архиєпископом Пієрбатіста Піцебалом.

Зустріч владики Степана Суса з Латинським Патріархом Єрусалиму архиєпископом Пієрбатіста ПіцебаломЗустріч владики Степана Суса з владикою Йосефом Маттою, архиєпископом Акки, Хайфи, Назарету та всієї Галилеї Мелхітської Греко-Католицької ЦерквиЗустріч владики Степана Суса з архиєпископом-емеритом Хайфи владикою Еліасом ШакуромЗустріч владики Степана Суса з о. Франческо Паттоном, кустошом Святої Землі