Владика Степан Сус відвідав українські громади в Іспанії

27 квітня 2024

17 квітня 2024 року Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Степан Сус розпочав візит до Іспанії задля спільної молитви і зустрічей з представниками українських громад.

Владика Степан Сус відвідав українські громади в Іспанії

Парафія Святого Димитрія у Севільї

17 квітня єпископ відслужив Літургію для українців греко-католиків у м. Севілья на парафії Святого Димитрія. «Понад 50 фур допомоги відправила українська греко-католицька парафія святого Димитрія з Севільї за час війни. Водночас усі наші парафії в Іспанії стараються підтримувати українських воїнів. Кожен робить те, що може для спільної нашої перемоги! — наголосив владика Степан. — Сьогодні українці, де б вони не були, діляться на дві групи: ті, які на фронті, і ті, хто допомагає фронту!»

Парафія Святих Кирила і Методія в Уельві

21 квітня владика Степан Сус відвідав парафію Святих рівноапостольних Кирила й Методія в іспанському місті Уельва і очолив Літургію у храмі УГКЦ, зведеному власними силами української громади.

«В Іспанії, а може і в усій Європі, жодна з парафії УГКЦ не має свого власного збудованого храму, як ви маєте тут, в Уельві. Напевне, кожен з вас бачив, як цей храм постає. За це ми повинні дякувати Богові і всім, хто доклався і докладається, щоби зберігати його велич і красу», — зазначив владика Степан перед початком Літургії.

Єпископ висловив сподівання, що у цьому храмі завжди лунатиме молитва і його наповнюватимуть українці, які зберігатимуть національну ідентичність і традиції. «А для цього потрібно не лише бути українцями, а і допомогти нашим дітям та онукам ділитись цим даром українства, бо за нашу національну ідентичність інші українці, яких ми називаємо героями, сьогодні кладуть своє життя, — підкреслив владика Степан. — Кожен з нас за кордоном є учасником народної дипломатії. Бо ми роз’яснюємо іншим, за що українці борються, ділимось своїм досвідом про події в Україні серед тих, поруч з ким живемо, працюємо, щоби вони розуміли наші цінності, принципи та ідеали».

Голова ПМВ також привітав пароха парафії Святих рівноапостольних Кирила й Методія, душпастиря для українців греко-католиків Іспанії о. Іллю Довгошию з 55-річчям і вручив йому подячну грамоту від Блаженнішого Святослава.

«Щиро дякуємо Преосвященнішому владиці Степану Сусу за чудові відвідини нашого храму та участь у нашому церковному святі. Ваша присутність, теплі слова та благословення надихнули нас і зміцнили нашу віру. Ми вдячні за ваш час, підтримку та духовне керівництво, які ви розділили з нашою парафією. Нехай Господь благословить вас у вашій місії та дарує вам силу та мудрість у вашій службі. Також хочемо висловити щиру подяку всім гостям з Севільї та з Пуерто Санта Марія за їхню дружню підтримку. Ваша присутність на нашому святі була надзвичайно важливою для нас. Бажаємо вам великого благословення та радості у вашому духовному шляху. Нехай Господь завжди вас оберігає», — зазначили парафіяни на власній фейсбук-сторінці.

Після Богослужіння єпископ здійснив Чин водосвяття, освятив ікони в храмі, а потім поспілкувався з місцевою українською громадою.

Зустріч із архиєпископом Толедо

Під час візиту до Іспанії Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Степан Сус відвідав архиєпископа Толедо владику Франциско Серро Чавеса.

«Подякував йому за молитву та гуманітарну підтримку України під час війни. Попросив, щоб кожного разу під час проповідей тут, в Іспанії, він згадував про Україну та мужній український народ, який бореться з свободу. Владика в деталях цікавився, якою є теперішня ситуація в Україні і чим ще він може допомогти, щоб полегшити складні обставини, створені війною», - зазначив владика Степан.

Голова ПМВ також розповів архиєпископу про програму Української Греко-Католицької Церкви «Зцілення ран війни», яку проходить духовенство, монашество та миряни УГКЦ, завданням якої є бути готовими прийняти та вислухати усіх, кого зранила війна.

У зустрічі також взяв участь настоятель громади УГКЦ у Толедо о. Тарас Павлів.

Також єпископ відвідав Академію Сухопутних військ у Толедо та зустрівся з начальником академії полковником Альваро Діасом Фернандесом (Álvaro Díaz Fernández). Єпископ подякував полковнику за підтримку України та навчання наших військових.