Владика Степан Сус відкрив виставку про громаду УГКЦ в Угорщині з нагоди відзначення нею 15-ліття

4 листопада 2023

Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Степан Сус розпочав душпастирський візит до Будапешта (Угорщина) з нагоди 15-річчя громади УГКЦ в Угорщині.

У межах відзначення річниці відбулась конференція про постать святого Йосафата Кунцевича, 400-ліття мученицької смерті якого цього року відзначається — «Свідчення життя священномученика Йосафата Кунцевича як послання сучасній людині». Отець Андрій Белеканич, ЧСВВ, презентував присутнім його життєвий шлях та мученицький подвиг. Повідомляє про це Пасторально-міграційний відділ УГКЦ.

Також у Центрі української культури та документації в Угорщині відбулося відкриття фотовиставки про історію громади під керівництвом душпастиря для українців греко-католиків Угорщини о. Дамʼяна Габорія. Владика Степан виступив зі вступним словом на церемонії відкриття. Також до громади звернулась представник української меншини в Угорщині при угорському парламенті Лілія Грекса.

Громада УГКЦ в Угорщині заснована Блаженнішим Любомиром Гузаром, який відправив першу Божественну Літургію 3 жовтня 2008 року в храмі Святого Флоріана у Будапешті. Зараз тут діють 11 спільнот, які обслуговують 4 священники. Варто зазначити, що УГКЦ на теренах Угорщини діє під патронатом Угорської Греко-Католицької Церкви, яку наразі очолює митрополит Гайдудорожський Філіп Кочіш.

У неділю, 5 листопада, на парафії Покрови Богородиці УГКЦ у Будапешті о 13:00 відбудеться святкова Літургія з нагоди річниці заснування української громади. Літургію очолить владика Степан Сус, єпископ Курії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства.