Владику Северіана Якимишина поховали в Мондері (провінція Альберта)

24 вересня 2021

Шостого вересня 2021 року, після хвороби, відійшов до дому Небесного Отця владика-емерит Северіан Якимишин, колишній правлячий архиєрей Нью-Вестмінстерської єпархії УГКЦ в Канаді.

Владику Северіана Якимишина поховали в Мондері (провінція Альберта)

Брати по чину, рідні та близькі, прощаючись із дорогою людиною, мали можливість згадати слугу Божого добрим слово та віддати свою шану на знак його світлої пам’яті.

Зокрема, 16 вересня поминальне Богослужіння очолив владика Лаврентій Гуцуляк, ЧСВВ, митрополит Вінніпезький, разом із владикою Давидом Мотюком, єпархом Едмонтонським, апостольським адміністратором Нью-Вестмінстерської єпархії.

У похоронній процесії, яка відбулася в понеділок, 20 вересня, взяли участь владика Давид Мотюк, єпарх Едмонтонський, апостольський адміністратор Нью-Вестмінстерської єпархії, та владика Браян Байда, єпарх Саскатунський, апостольський адміністратор Торонтської єпархії.

Літургія та похорон відбулися в Мондері (провінція Альберта).

Протоігумен о. Гавриїл Габер, ЧСВВ, звертаючись до учасників похоронної процесії, закцентував на словах святого Антонія Падуанського: «Ніщо так вірно, як смерть. Ніщо не є більш певним, ніж її час». І виокремив, що покійний єпископ проповідував вчення про те, що «Бог є любов» протягом шістдесяти семи років свого служіння Церкві, будучи священником та єпископом, готуючи вірних до унікального моменту життя, до зустрічі з Богом у годину земної смерті, яка настає не тоді, коли людина вибирає, а коли наближається час».

Пригадуючи життєву дорогу покійного владики, о. Гавриїл Габер розповів учасникам похоронної процесії про те, що спочилий у Бозі владика Северіан спочатку був василіанином, потім священником, професором університету, вихователем молодих студентів-василіан, пастором. Далі — 25 березня 1995 року був висвячений на єпископа і працював у своїй єпархії.

Виділив і ще один важливий штрих з його біографії: «Коли наша держава отримала свободу, він багато разів їздив Україною на підтримку нашої Церкви. Власне у той надскладний час, коли Українська Греко-Католицька Церква виходила з катакомб, єпископ Северин служив Богові і людям, таким чином докладаючись до формування свідомої української нації, стверджуючи споконвічну істину українських патріотів: „Бог і Україна — понад усе!“.

За матеріалами провінції отців василіан у Канаді