Владика Петро Стасюк про Ісусову молитву

20 травня 2021

«Господи, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй мене, грішного». Це Ісусова молитва. Наш офіційний катехизм «Христос — наша Пасха» пояснює давню молитовну традицію нашої Української Католицької Церкви та пояснює нам мету Ісусової молитви. Мовив у своїй черговій статті для газети «Церква і Життя», № 4 (квітень 2021) преосвященний владика Петро Стасюк, вислужений єпископ Мельбурнської єпархії Святих апостолів Петра і Павла.

Владика Петро Стасюк про Ісусову молитву

А саме: прищепити в своєму серці та душі «постійне і яскраве усвідомлення присутності Бога».

Це частина нашої давньої української духовності. Вона завжди була, але не всі її пам’ятали чи використовували. Комунізм та еміграція дещо порушили цю традицію, але вона ніколи не згасала і за останні роки суттєво оздоровлюється на практиці.

Її читають на молитовній вервиця або на коротшому браслеті. Сама вервиця має 100 вузлів, і молитва Ісуса повторюється сто разів, і часто повторюється багато разів.

Ісусову молитву розпочинають звичайними початковими молитвами, «Царю Небесний», «Святий Боже» та «Отче наш». На закінчення це проголошення гімну Божій Матері: «Достойно є воістину».

Ісусова молитва — це містична молитва. Іншими словами, її слід повторювати дуже часто, щоб вона стала частиною нашого повсякденного життя. Ми прокидаємось, промовляючи це, лягаємо спати, промовляючи це, а коли прокидаємось вночі, ми можемо автоматично почути, як це говоримо.

Для нас це справді дивно. Щось, що роблять монахи та монахині. Вони вимовляють Ісусову молитву, бо постійно єднаються з Богом духом (містично). Це мета добрих християн. Саме в цьому полягає справжня медитація. Ось так ви переживаєте внутрішній спокій і любов у бурхливому житті та світі.

Багато культур шукають Бога по-різному. Ми, в Українській Католицькій Церкві, маємо Ісусову молитву. Настав час, щоб більше наших вірних відкривали цю форму молитви.

Говорячи про Ісуса, Діяння апостолів каже: «Не існує іншого імені під небом, даного людям, завдяки якому ми повинні бути врятовані». (Дії 10, 12)

Ця старовинна форма молитви, що практикується на всьому християнському Сході, не є окремою. Це закріплено в Святій Євхаристії. Це частина цілої молитви нашої церкви. Наша українська візантійська духовність дуже глибока. Та, яку слід додатково дослідити.

Ті, хто зацікавлені глибше дослідити свою духовну спадщину, можуть розпочати з нашого офіційного катехиз «Христос — наша Пасха».

За матеріалами Мельбурнської єпархії Святих апостолів Петра і Павла